1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Тејлор Свифт (Taylor Swift)

Дискусија во форумот 'Изведувачи' започната од Fashion.Lover, 24 март 2015.

 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Actually .. пошто од мали нозе мозокот им собира како „сунѓер“, можеш да ги научиш да слушаат нешто поразлично, и те како.
  Познавам неколку пријатели кои ги навикнале децата од мали да слушаат квалитетна музика, а не Disney bullshiets.
   
  На Давор и Метаморф им се допаѓа ова.
 2. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Точно!
   
 3. Fashion.Lover

  Fashion.Lover Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2015
  Мислења:
  297
  Допаѓања:
  83
  Вкусовите се менуваат со текот на годините.Прво сакав да слушам песни од Златно славејче,Супер ѕвезда и така натаму,па потоа Цеца,бугарките од Паинер Планета,па сега англиска музика.И јас ги слушам One Direction,Tејлор Свифт,па не се лигавев за Зејн.
   
 4. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Дијалектологијата не подлегнува на правописни грешки кои важат за литературниот говор,а твоите се буквално правописни грешки додека се обидуваш да пишуваш литературно. ;)
  Инаку,поентата ми беше дека слушањето на ваквата музика уште од мали нозе и те како може да влијае негативно врз млад мозок,тоа е факт.А кога сме кај тоа дека вкусовите со текот на времето се менуваат тоа е точно,сепак не секој ментален склоп го поддржува тој апгрејд.
  Btw офтопик малце онака информативно,не е забрането на форумот да се пишува на дијалект,само е нагласено да биде македонски јазик и да е на кирилица.И јас можам на мој дијалект да пишувам ама нема баш да ме разберете тука.
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: