Таблет

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Сакам да земам некој поетин таблет така за нет , филмови и документи за повремена употреба докај 5000 денари да е ама да е квалитетен некој предлог

Шо знам ова твоево барање. До кај 5000 се обично со 8 GB меморија, има по нешто и 16 GB. Квалитет некој за тие пари...:nah барем ја не би рекол. Провери анхоч или нептун, барем тие ги фалат.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Шо знам ова твоево барање. До кај 5000 се обично со 8 GB меморија, има по нешто и 16 GB. Квалитет некој за тие пари...:nah барем ја не би рекол. Провери анхоч или нептун, барем тие ги фалат.
Има некој варијанти на Go claver (Полска) и Prestigio(Кипар) и незнам се мислам кој да го земам , а и не ми се дават повеќе од 10000 зш ќе си земам добар компјутер ако додадам уште некој денар :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Има некој варијанти на Go claver (Полска) и Prestigio(Кипар) и незнам се мислам кој да го земам , а и не ми се дават повеќе од 10000 зш ќе си земам добар компјутер ако додадам уште некој денар :)

Не знам кои се твоите критериуми за „добар“ :D
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ми треба за општи работи , бнет , читање на документи и гледање филмови , не ми е друго битно.

Aко сметаш дека 8 гига мемориски простор ти се доволни, ти кажав, од анхоч и нептун не сум слушнал поплаки. Разлистај ги, види си конфигурациите (мада сите се тука некаде).
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Aко сметаш дека 8 гига мемориски простор ти се доволни, ти кажав, од анхоч и нептун не сум слушнал поплаки. Разлистај ги, види си конфигурациите (мада сите се тука некаде).
Добро мене ми беше битно за марката и онака сите трпат надоградба до 32 гига со мемориска гледам се турка Prestigio дури со две години гаранција се дава.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Добро мене ми беше битно за марката и онака сите трпат надоградба до 32 гига со мемориска гледам се турка Prestigio дури со две години гаранција се дава.

За нешто што е во развој две години гаранција е и повеќе од доволно. Надворешната меморија е добра за складирање медиа, ама рачунај дека се` што инсталираш не се пренесува целосно на надворешната (некои апликации и воопшто не можеш да ги префрлиш на надворешна), плус кеш меморија од браузери, фејсбуци и сл. се складира во внатрешна меморија. Не дека нема кеш клинери, ама ем црпат рам меморија ем замараат ем цело време ќе треба одново да се логираш секаде.
Ако ти е само за книги читање имаш и-бук ридери за многу поевтини пари.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Имам ваков таблет
nexus7.jpg

го земав од Анхоч пред 4месеци 12 000 сеа сакам да го продадам незнам која цена да му ставам ,што мислите?