1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Таблет

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Marick14, 5 март 2012.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Шо знам ова твоево барање. До кај 5000 се обично со 8 GB меморија, има по нешто и 16 GB. Квалитет некој за тие пари...:nah барем ја не би рекол. Провери анхоч или нептун, барем тие ги фалат.
   
 2. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Има некој варијанти на Go claver (Полска) и Prestigio(Кипар) и незнам се мислам кој да го земам , а и не ми се дават повеќе од 10000 зш ќе си земам добар компјутер ако додадам уште некој денар :)
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Не знам кои се твоите критериуми за „добар“ :D
   
 4. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Ми треба за општи работи , бнет , читање на документи и гледање филмови , не ми е друго битно.
   
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Aко сметаш дека 8 гига мемориски простор ти се доволни, ти кажав, од анхоч и нептун не сум слушнал поплаки. Разлистај ги, види си конфигурациите (мада сите се тука некаде).
   
 6. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Добро мене ми беше битно за марката и онака сите трпат надоградба до 32 гига со мемориска гледам се турка Prestigio дури со две години гаранција се дава.
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  За нешто што е во развој две години гаранција е и повеќе од доволно. Надворешната меморија е добра за складирање медиа, ама рачунај дека се` што инсталираш не се пренесува целосно на надворешната (некои апликации и воопшто не можеш да ги префрлиш на надворешна), плус кеш меморија од браузери, фејсбуци и сл. се складира во внатрешна меморија. Не дека нема кеш клинери, ама ем црпат рам меморија ем замараат ем цело време ќе треба одново да се логираш секаде.
  Ако ти е само за книги читање имаш и-бук ридери за многу поевтини пари.
   
  На Viktor k му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Имам ваков таблет[​IMG]
  го земав од Анхоч пред 4месеци 12 000 сеа сакам да го продадам незнам која цена да му ставам ,што мислите?
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  8 намалку
   
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  и мене ми идеше таква цена да ставам мислам дека е нормална 8000 илјади или 8500 со оглед дека не е мн користен и е сеуште под гаранција.
  Фала на совет :)
   

Сподели: