Статуси на Фејсбук

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
1. - Му се лутиме само на оние што ни значат.
2.Ja sam kraljica bez krune, jer moja kruna je ON!
3.Тато знаеш дека јас тебе најмногу те сакам?
Знам, ајде кажи колку ти треба? :)
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Толку е клемпава што може да си шепне
 
  • Like
Реакции: Lady*

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
За убавата жена лошо зборуваат тие што не можеле да ја имаат и тие што и завидувале. Aма:

И тие што навреме ја прочитале ко буквар и притоа свесно ја оставиле да дејствува за да видат до каде ќе оди.

И тие што сфатиле дека и после толку прочитани книги се што научила е ,,Жените можат исто што и мажите, но на високи потпетици'' и ,,Инатот, гордоста и лицемерието се лек за канцер и сида''.

И тие што сфатиле дека реченицата животот е прекраток за да се замараш за такви особи е излитена, во споредба со животот е прекраток за да таквите особи утре бидат почитувани, возвишувани, па и јавно пофалувани........

____________________________________________________________

На жената не и треба маж кој ќе ги реши сите нејзини проблеми,на жената и треба маж кој нема да биде уште еден нејзин проблем.
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: diva orhideja