Спортски успеси на Македонија

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Сум се помешал, за Светско била групата, а за Европско уште нема. А за Светско сме со Србија, Хрватска, Белгија, Шкотска и Велс.
Првите три сигурно не тепаат, па и Шкотска веројатно. Велс или нерешено или ќе не тепа :zelen
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Првите три сигурно не тепаат, па и Шкотска веројатно. Велс или нерешено или ќе не тепа :zelen

Велс само Бејл го имаат, другите се стари и изнемоштени. Ние до тогаш би требало да имаме помлада и подобра екипа. Шкотска не се многу јаки. Србија исто. Т.е. ете може за нијанска да се појаки од нас но можеме да ги победиме. Хрватска се јаки, али штом еднаш сме ги победиле зошто не и уште еднаш. А за Белгија незнам. Ги немам многу гледано како играат. Али имаат многу добри играчи.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Велс само Бејл го имаат, другите се стари и изнемоштени. Ние до тогаш би требало да имаме помлада и подобра екипа. Шкотска не се многу јаки. Србија исто. Т.е. ете може за нијанска да се појаки од нас но можеме да ги победиме. Хрватска се јаки, али штом еднаш сме ги победиле зошто не и уште еднаш. А за Белгија незнам. Ги немам многу гледано како играат. Али имаат многу добри играчи.
Србија и претходно се имаат пласирано на светско, значи сигурно не се како нашите дрвца. Ама ај ќе видиме што ќе направиме. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Србија и претходно се имаат пласирано на светско, значи сигурно не се како нашите дрвца. Ама ај ќе видиме што ќе направиме. :zelen

Па имаат и они добри играчи. ли Велс веруј ми подрва се од нас. :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Со Работнички немаме среќа, па да видиме сега со Вардар до каде ќе стигнеме.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Видовте ли вчера снимка на МТВ 1? :rofl Па Ѕвезда кога победи ЛШ подобра снимка имаше. Камериве им се катастрофа.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Металург со победа над Динамо од Минск влегува во четвртфиналето од елитната Лига на Шампиони и со тоа се запишува во историјата на македонскиот ракомет како единствен клуб од Македонија кој успеал да влезе во најдобрите 8 клубови во Европа. (bravo)
Како тебе никој друг, само еден Металург. :svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: warr and parvati

Karate Kid

Нов член
25 март 2013
4
4
3
28
Зошто никој не пишува за индивидуалните спортови, конкретко во каратето има медали и од европско и од светски првенства, но некако само спортските игри се во центарот на внимание, другите спортови исто како да не постојат...
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Зошто никој не пишува за индивидуалните спортови, конкретко во каратето има медали и од европско и од светски првенства, но некако само спортските игри се во центарот на внимание, другите спортови исто како да не постојат...
Немаме многу информации за каратето друже, а и каратето како спорт не е многу промовиран. Нема преноси од ниедно Европско или Светско првенство на нашите канали, а има по најмалку 10-тина наши учесници на секое првенство кои освојуваат медали, ама тоа е. Ако имаш некои информации, слободно споделувај. :)