Спортски местенки

vitocorleone

Староседелец
27 јуни 2012
75
39
1,018
34
За посилниот пол ова е доста познато прашање но сепак барам покрај нив мислење да напишат и девојките, посебно ме интересира затоа што тие први го прогнозираат нашето типување (ќе паднеш пак- знаат да речат) :) колку сме запознаени ние со тоа, дали вашата едуцираност ќе ви заштеди некоја пара од кладилниците, да решете пример ,, епа не играм спортска,, :) Девојките мислат дека си ги фрламе парите од тие местенки, да видам мислења :)
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Не е местенка,ама верувам дека во недела Јувентус - Милан ќе испадне ГГ3+ :)
Двата тема ќе одат со напаѓачки формации верувам,затоа што Киелини е повреден,а и појавувањето на Бонучи е под знак прашалник. Освен тоа,двата тима моментално се опоравени од порази и ќе постигнат барем по еден гол,а верувам дека ќе се оди и на победа.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
местиф сфугде утакмице, сфугде !!!
па у македонску фтору лигу, прву... Кажуваја ми е лично бифш судија затој колко пут су местени утакмице и колко паре е земаја од исти, у сфе се мести не сам у фудбал, сфугде на сфет

Бија сам на едну утакмицу лани на кошарку, местенка чиста ( слеп да си ке приметиш )
Иако тим ( нејќу да именују ) беше куде куде појак, судие местесфа да победи што беше мноо уочливо
Водесфа не две четфртине ( сала експлодира ) , почнасмо да ги стизамо, дојдесмо и до 2 разлика, сфак контакт се судеше како фаул, намерни , технички, сс сфи силе сакаше да се оштети наш тим, прекинасфа и гу и за глупости утакмицу, криво ги беше што ке ги изгуби тј тим, срушисфа ни гу еуфорију ( иако ги драсмо 20 минута без престан ) , намалива гу тензију и па сс помош на судие изгубисмо.... срамота
 

vitocorleone

Староседелец
27 јуни 2012
75
39
1,018
34
Не е местенка,ама верувам дека во недела Јувентус - Милан ќе испадне ГГ3+ :)
Двата тема ќе одат со напаѓачки формации верувам,затоа што Киелини е повреден,а и појавувањето на Бонучи е под знак прашалник. Освен тоа,двата тима моментално се опоравени од порази и ќе постигнат барем по еден гол,а верувам дека ќе се оди и на победа.
Најмалку што можам да поднесам е италијанската лига, иако морам д аја пратам, ме интересира кога веќе слушате по вести, го пратите фудбалот посебно Италија, ги гледате натпреварите, зошто не се откажеш од нивните типови, батали ги, зошто не продолжиш со другите лиги, оваа нека ја следиш за забава, или не е толку едноставно :)
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Најмалку што можам да поднесам е италијанската лига, иако морам д аја пратам, ме интересира кога веќе слушате по вести, го пратите фудбалот посебно Италија, ги гледате натпреварите, зошто не се откажеш од нивните типови, батали ги, зошто не продолжиш со другите лиги, оваа нека ја следиш за забава, или не е толку едноставно :)
Највеќе пари имам собрано од Калчото,освен тоа огромен фан сум на Јувентус,уште од 97 :)