Спална соба | Црнобело Форум

Спална соба

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Пари не жалам за добра постелнина.
во склоп на можностите де :giggle
Се знае во кој дел од домот треба да се чувствуваме најопуштено.
Го обожавам памучниот сатен. (inlove) 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Зеленилото ги одмара очите :) добра импровизација


За оние кои поминуваат доста време гледајки се едно исто пред себе :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,412
1,103
Спалната соба е најинтимната просторија во домот. Нејзината декорација би требало да се поклопува со партнерите и да ја отсликува нивната личност. Комотна, Практична, Визуелно убава и Раскошна. Моите замисли за тоа како би сакала да изгледа спалната соба не се баш во иста линија со моите просторски и финансиски можности:) Да живеев во куќа со квадратура од прилика како White House и те како ќе си ја дизајнирав спалната соба, т.е спалните соби. Една едноставна и супермодерна, другата ориентална и полна со детали, но случајот не е таков. Во стан со 80-90 квадрата , ќе импровизирам за да ги постигнам горенаведените болдирани зборови:):)
Во спалната најбитно ми е да има високи и големи прозори, сакам мнооогу светлина во таа соба. Би сакала Гооолем кревет со дебел душек и големи перници за да се чувствуваме како на облаци:) За бојата ќе се одлучам покасно:):) Комбинација на светли пастелни бои и некои темни тонови, да смирува и никако да биде дречаво. Еве некои сликички.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and melpomena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
И ваква комбинација ми се допага


кога би имала услови за десетина спални и ваква ни имала :D посебно ми се допагаат лустерите,а бојата задолжително друга
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri and slb_bobo