1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Со кој од форумов се знаете?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Hip.Hop_MKD, 19 февруари 2012.

 1. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ќе биде некој пивофест, а кој ќе видиме. :zelen
   
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  имат едно чупе, иди :)
   
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Абе фино е чупето, ама нејќе да ми плати превозо. :zelen
   
  На Ночной охотник му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Strumfeta

  Strumfeta Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 јуни 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  91
  Никој не познавам (или само си мислам дека не познавам (think) ) меѓу поновите сум на форумов, може ќе се запознаеме.
  Инаку да ви се надоврзам на муабетот ... најверојатно ќе се оди на Пивофестот, па ако видите некоја Штрумфета - јас сум таа :igra па слободно може да се напиеме по некоја (pivo) пивце (многу голем обожавател сум на пиво :sreken )
   
  На Mameha и Ночной охотник им се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  А ако ќе те познаеме? :)
   
 6. Strumfeta

  Strumfeta Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 јуни 2013
  Мислења:
  57
  Допаѓања:
  91

  Па кажав, ако видите Штрумфета .. таа сум :p
  Се зезам де :mstickle Има време, не знам што ќе носам за да ме познаете ...:D
   
  На parvati и Ночной охотник им се допаѓа ова.
 7. VULKAN-PEPEL

  VULKAN-PEPEL Истакнат Член

  Зачленет на:
  24 март 2012
  Мислења:
  160
  Допаѓања:
  126
  со една девојка од радишани многу е мила :*
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Во саботата на мини форумската собиранка во Прилеп со @WomanInRed и @ZmajChe ја запознавме @Mameha
  Фини девојки.

  така да бројот на форумџии кои ги знам се 3, и 49 на фејсбук.
   
  На Mameha и Kisserboy им се допаѓа ова.
 9. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
  kisserboy
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,183
  Допаѓања:
  2,248
  то се претпоставува :)

  што се однесува до темата ја со @Priroden се знам :rolleyes:
   

Сподели: