1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!
 2. Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 300 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Сирија и најсилната коалиција во светот - Русија , Кина и Иран

Дискусија во форумот 'Политика и политички настани' започната од Mnogo Bitno, 28 септември 2015.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  :facepalm2
  Ох, Боже...
   
  На Svetiot Duh и Outrider им се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  А што ќе биде со нас? Ќе не фати и нас војната или овој пат подобро ќе поминеме? Каков е планот според тебе?
   
  На existence и Outrider им се допаѓа ова.
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Тоа ќе ти најдам број ако сакаш од Љубиша Трговчевич оној " У кучи ти лежи среча " па консултирај се со него не можам тука јас да ти помогнам ,немам такви сознанија !
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  После тоолку бомбардирање во Сирија односно против ИСИС излезе информација ,а и снимка како е соборен руски миг 29 ,а пилотот после самото катапултирање е снимен како паѓа со падобранот ,а терористите пукаат кон него додека тој паѓа !?
  Колку е веродостојна снимката и колку е вистинита случката останува да се потврди со сигурност !
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Иран објави видео од тајна подземна ракетна база ?!

  Базата е изградена околу 500 метри под Земјината површина, а висока е околу 10 метри.

  „Тоа е само една од многуте подземни бази во Иран“ - изјави генералот Амир Али Хаџизадех, командант на воздухопловната дивизија.

  „Ракетите од различен домет се спремни за употреба во сите бази, а потребно е само наредба од врховниот водач. Иран не сака да предизвика војна, но ако непријателот направи грешка, воените бази ќе еруптираат како вулкан од длабочината на земјата“ - изјави генералот.  imkedikd.jpg
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Египед влегува во коалиција со Русија !!!
   
 7. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Епа вака, Русија си го прави своето, мислам дека е праведна пошто секој е против тероризмот. Гледав документарец, кај што лично Путин збореше за тоа, а пред тоа и мене не ми беше јасно зошто тој се меша во работите што се вон неговата држава, и сватив едно.. дека таков човек нема да се роди. Кликерот му работи ненормално, секоја ситница му е детално обмислена што стварно ми се допаѓа. Да Русија е светска сила, а своето оружје не го споделува во јавноста "вон државата" (Што значи кој знае какво оружје кријат). Незнам за која држава буквално рече "да кивнам и одма ќе ја снема" па зашто не и за Сирија, но тој не е будала и знае дека сите тие невини луѓе таму не треба да го платат гревот на "неколку мина". Сирија ден денес страда од терористичките напади па дури и муслиманите кои се убиваат меѓу себе, вршат тероризам врз децата и другите нации демек " Си ја браниме и сакаме верата" но во куранот не пишува дека токму на таков начин ќе оправдаш дека си муслиман и дека на токму таков начин треба да си ја браниш верата, туку пишува дека убивањето е грев, и дека треба да веруваш во својата вера и да ги почитуваш другите. Како и да е, па дури и ако Путин не е во право правдината си излегува на виделина сега или подоцна.
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  MmsdT-main-1200-20-.jpg

  Мосул 2017
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Шо напраија овие? До кај е Трампот, ќе ги сотре ли? Глеам пред некој ден напредувале Сиријските војници.
   
 10. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Да со помош на Русија,вчера гледав со некој нови бомби Т101 мислам беа како бомбардираа,како лупаат кога ќе акнат страшна работа
   

Сподели: