Сирија и најсилната коалиција во светот - Русија , Кина и Иран

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Азија во целост ја контролира Владимир Путин и неговите соработници. Тој е многу моќен и паметен човек. Сѐ што моментно се случува во Русија мора да пројде кај него. Кине решила да се откаже малку од силата на Илуминатите. Тие соработуваат, само Кина не сака да биде премногу вклучена. Според моето мислење тоа е затоа што чувствуваат дека на крајот Илуминатите ќе бидат поразени. За жал, тие се лажат. На крајот сите ќе се придружат на големиот скеч кој се вика Трета светска војна.
А што ќе биде со нас? Ќе не фати и нас војната или овој пат подобро ќе поминеме? Каков е планот според тебе?
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: existence and Outrider

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Тоа ќе ти најдам број ако сакаш од Љубиша Трговчевич оној " У кучи ти лежи среча " па консултирај се со него не можам тука јас да ти помогнам ,немам такви сознанија !
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
После тоолку бомбардирање во Сирија односно против ИСИС излезе информација ,а и снимка како е соборен руски миг 29 ,а пилотот после самото катапултирање е снимен како паѓа со падобранот ,а терористите пукаат кон него додека тој паѓа !?
Колку е веродостојна снимката и колку е вистинита случката останува да се потврди со сигурност !
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Иран објави видео од тајна подземна ракетна база ?!

Базата е изградена околу 500 метри под Земјината површина, а висока е околу 10 метри.

„Тоа е само една од многуте подземни бази во Иран“ - изјави генералот Амир Али Хаџизадех, командант на воздухопловната дивизија.

„Ракетите од различен домет се спремни за употреба во сите бази, а потребно е само наредба од врховниот водач. Иран не сака да предизвика војна, но ако непријателот направи грешка, воените бази ќе еруптираат како вулкан од длабочината на земјата“ - изјави генералот.imkedikd.jpg
 

Alaysa

Полноправен Член
17 декември 2015
68
15
18
Епа вака, Русија си го прави своето, мислам дека е праведна пошто секој е против тероризмот. Гледав документарец, кај што лично Путин збореше за тоа, а пред тоа и мене не ми беше јасно зошто тој се меша во работите што се вон неговата држава, и сватив едно.. дека таков човек нема да се роди. Кликерот му работи ненормално, секоја ситница му е детално обмислена што стварно ми се допаѓа. Да Русија е светска сила, а своето оружје не го споделува во јавноста "вон државата" (Што значи кој знае какво оружје кријат). Незнам за која држава буквално рече "да кивнам и одма ќе ја снема" па зашто не и за Сирија, но тој не е будала и знае дека сите тие невини луѓе таму не треба да го платат гревот на "неколку мина". Сирија ден денес страда од терористичките напади па дури и муслиманите кои се убиваат меѓу себе, вршат тероризам врз децата и другите нации демек " Си ја браниме и сакаме верата" но во куранот не пишува дека токму на таков начин ќе оправдаш дека си муслиман и дека на токму таков начин треба да си ја браниш верата, туку пишува дека убивањето е грев, и дека треба да веруваш во својата вера и да ги почитуваш другите. Како и да е, па дури и ако Путин не е во право правдината си излегува на виделина сега или подоцна.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Шо напраија овие? До кај е Трампот, ќе ги сотре ли? Глеам пред некој ден напредувале Сиријските војници.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Да со помош на Русија,вчера гледав со некој нови бомби Т101 мислам беа како бомбардираа,како лупаат кога ќе акнат страшна работа