Сакам да кажам/Сакам да прашам

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
едно време беше жив форумов каде е сега тоа време (facepalm)
и едно прашање до модераторите зошто не се воведе опција чат
Јас се чудам зашто сеуште не вовеле опција за спојување на мислења од ист човек во рок од неколку минути.
***
Форумот е мртов благодарение на неговите членови, вклучувајќи ме и мене и тебе.
За chat се гласаше едно време, одлучивме да нема. Плус имаш приватни пораки.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Јас се чудам зашто сеуште не вовеле опција за спојување на мислења од ист човек во рок од неколку минути.
***
Форумот е мртов благодарение на неговите членови, вклучувајќи ме и мене и тебе.
За chat се гласаше едно време, одлучивме да нема. Плус имаш приватни пораки.

мислам дека чатот би го заживеал форумов бар јас така мислам вреди да се проба ако нешто друго не ?? на точка моментално има 300 чат корисници
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
мислам дека чатот би го заживеал форумов бар јас така мислам вреди да се проба ако нешто друго не ?? на точка моментално има 300 чат корисници
Притоа се губи на дискусиите на форумот. И би иделе само за чат овде.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Притоа се губи на дискусиите на форумот. И би иделе само за чат овде.
Мое мислење
Мислам дека ништо не би се изгубило доколку е добро смислено дури може и да се зголеми активноста на форумот ако добро се реализира.

Плус да споредуваш дискусија на чат со дискусија на форум ти е исто ко да споредуваш мравка со слон
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Мое мислење
Мислам дека ништо не би се изгубило доколку е добро смислено дури може и да се зголеми активноста на форумот ако добро се реализира.
Тешко би се постигнала активноста од пред две години. Тогаш имаше барем стотина активни секој ден.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Тешко би се постигнала активноста од пред две години. Тогаш имаше барем стотина активни секој ден.
А каде мислиш дека избегаа сите тие членови? Сепак за да има активност потребни се членови, а за да имаш нови членови или па да се вратат старите потребна е пормена, воведување на нешто ново, ново што ќе ги привлече и задржи т.е нема да им здосади за месец-два, не мора тоа да е баш чатот.
Не е работава само да се задржи дискусијата и како ќе ја имаш воопшто ако немаш членови.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
А каде мислиш дека избегаа сите тие членови? Сепак за да има активност потребни се членови, а за да имаш нови членови или па да се вратат старите потребна е пормена, воведување на нешто ново, ново што ќе ги привлече и задржи т.е нема да им здосади за месец-два, не мора тоа да е баш чатот.
Не е работава само да се задржи дискусијата и како ќе ја имаш воопшто ако немаш членови.
Дел од нив ги гледам на други форуми, каде што сум и јас. Нивно право на избор.