Сакам да кажам/Сакам да прашам

SaraFighter

Староседелец
1 август 2013
178
479
663
Луѓето ќе ти ја исползуваат добрината за да ја прикријат сопствената себичност.Не дозволувај да бидеш таа черга од која сите ќе си ја бришат калта од под нозете.
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
30
домче
сдк... само да си се пофалам со штотуку собраниот мотор за Шкода, намонтиран, запален, пробан до 100км/ч...
И да... пак пушта малку масло на капачка и пак ми се гледа слабичок со неговите 46 коња... :mad
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Велат нашата стратешка определба била членство во ЕУ и Нато и дека дури неверојатни 90% од луѓето се согласни со тоа. Баш ме интересира кој и како и за колку време испита толку луѓе? Тие јадните еден попис не направија , а не па таква анкета. Не ми е јасно што ќе добиеме ние со влез во тие организации? Дали наша валада сака да ги реши вечните студенти кои не дипломираат заради тоа што така може да работат во европските земији или што? Прашајте ги Бугарите , Хрватите и Романците што добија со влезот во ЕУ? Беда и сиромаштија и поголени казни и закони. Затоа јас пак ќе кажам што и фали на Норвешка , Русија и слични кои не сакат да слушнат за овие организации? Само една забелешка Лондон има околу 2 милиони жители , па како еден човек таму успева да среди еден град , а ние господа цела држава неможе да ја средиме или несакаме?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Велат нашата стратешка определба била членство во ЕУ и Нато и дека дури неверојатни 90% од луѓето се согласни со тоа. Баш ме интересира кој и како и за колку време испита толку луѓе? Тие јадните еден попис не направија , а не па таква анкета. Не ми е јасно што ќе добиеме ние со влез во тие организации? Дали наша валада сака да ги реши вечните студенти кои не дипломираат заради тоа што така може да работат во европските земији или што? Прашајте ги Бугарите , Хрватите и Романците што добија со влезот во ЕУ? Беда и сиромаштија и поголени казни и закони. Затоа јас пак ќе кажам што и фали на Норвешка , Русија и слични кои не сакат да слушнат за овие организации? Само една забелешка Лондон има околу 2 милиони жители , па како еден човек таму успева да среди еден град , а ние господа цела држава неможе да ја средиме или несакаме?
Под секој таков податок од анкета стои колкав репрезентативен примерок е земен (кај нас обично по околу 1500 испитаници земаат). Замисли Кина да треба да направи анкета и да почнат цело население да го прашуваат.
Не споредувај го Лондон со Македонија, не е релевантна споредбата.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Да ти е*ам и електродистрибуција и се. И вчера истото, и денес. Па да ве е*ам, струја да се нема. Цела вечер рмбам ко коњ и ко ќе си дојдам дома сакам да се истуширам и да си легнам. Ќе дојте на мојов некогаш.
Шо е со кафето шо рипна секаде за десетче ? :/
Кафето го мелат голи бразилки, башка светското првенство е сега.

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Само шо го прочитав „вицот“ шо е прогласен за најсмешен у светот (facepalm) .. кој и да го кажал тоа, дефинитивно премногу гледал К-15.
Вчера е утре за некња.