Сакам да кажам/Сакам да прашам

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,420
1,153
вчера пишав тука
http://forum.crnobelo.com/threads/В...ази-оној-што-не-умее-да-мрази.3181/#post-2521 ако прочитале поќе од два-тројца гла сечам.
цела тема стои незнам колку време, а само една страна има.
шо не се најде некој да ме цитира за тоа мислење (или за купиштата други шо сум ги пишала некогаш некаде)

прееска си кажав, досадно ми е и ми се спие (во превод би дошло - скапана сум од работа, умот ми е преморен) па си пишав таму кај шо можам умот да го пуштам на лер.
ниту некој дирекно го закачив ( освен бобо ) ниту некој дирекно, уште помалку индиректно го навредив.
нит сум лута, нит сум нервозна, нит сум лоша, нит злобна..... ама па нит совршена.

се зафаќате за работи кои наводно ви пречат, а ги правите апсолутно истите.
и ми кажуваш имало разлика. јок, нема бе.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Во борба со жештиниве, паралелно уживање во преостанатите летни денови, со надеж дека никогаш нема да завршат.
Толку многу работи се случија, што не сакам да се збогувам со летово..нема да ми фали ни сонцето, ни плажата, ни песокот..ќе ми фали чувството.
Чувствувам наплив на енергија, инспирација, сакам да искажам се` што ми лежи на душа, да го исфрлам како една бура на емоции, но просто се чувствувам некако воздржана.
И таа тема „Ако некогаш се вратиш“...сакам да седнам и цела книга да напишам за тоа, но еве ја отварам темата и како занемена бдеам над неа без ниту едно единствено напишано зборче.Дали тоа јас се наоѓам среде емотивна и умствена блокада?

Ќе мине се`, ќе мине и летото, еден ден се` ќе помине..тотална тишина.
А до тогаш, животот нема да го бројам во години, туку во дела, чувства и она што во моментов се случува, зошто тоа е најважното.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Стумиченца деновиве :)
Ваљда сте виделе,ама за оние што не виделе.
1175304_10151769370634043_1715805010_n.jpg
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
од шо не сум постојано во можност да бидам на форумов коа ќе се уклучам едно чудо од мене има на скорешна активност на членовите....:giggle и затоа сеа се гасам да не ме банираат .) Чао
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
32
Western Sky, Land of Oz.
Aquarius catharus значи чисто, уредно на латински, додека останатиот поим е поврзан со ушната мембрана, средното уво и внатрешноста на увото. Така да мислам дека имаш уреден наод.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius