Сакам да кажам/Сакам да прашам

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,498
3,774
1,153
Па зависи за што, некогаш мора нешто да се премолчи, пример имаш другар кој има лузна на фаца и сеа ти си брутално искрен и пред излегување во град му викаш "брат ти имаш лузна", или некој има тешка болест и сеа брутално искрен и му кажуваш дека се спушта завеса или имаш женска/сопруга и кажуваш како бившата ти ги лижела тестисите, шо, искрен си, не ја лажеш, тоа е факт :kafe
Мислам искреноста е ок ама понекогаш е преценета. Не мора да се лаже ама мора да има се има и добар филтер :)
На бистрата вода не и се потребни филтери, само човек треба да се навикне на нејзината студеност:)
Па зависи за што, некогаш мора нешто да се премолчи, пример имаш другар кој има лузна на фаца и сеа ти си брутално искрен и пред излегување во град му викаш "брат ти имаш лузна", или некој има тешка болест и сеа брутално искрен и му кажуваш дека се спушта завеса или имаш женска/сопруга и кажуваш како бившата ти ги лижела тестисите, шо, искрен си, не ја лажеш, тоа е факт :kafe
Мислам искреноста е ок ама понекогаш е преценета. Не мора да се лаже ама мора да има се има и добар филтер :)
Мислам на бистрата вода не и се потребни филтери, го преценуваме само тоа што не можеме да го достигнеме.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
135
1,053
23
Сакам да прашам зошто се однесувате игнорирачки кон мене? Што сакате да постигнете, која ви е целта? И не само овде на форумов, некои од членовите тука се членови и на Фемина и истиот однос е и таму.
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,656
5,732
1,153
Сакам да прашам зошто се однесувате игнорирачки кон мене? Што сакате да постигнете, која ви е целта? И не само овде на форумов, некои од членовите тука се членови и на Фемина и истиот однос е и таму.
И мене цело време исто ме игнорираат, безобразни едни. Мавај и ти игнор и ич да не се замараш. :kafe
 
  • Like
Реакции: Stojne

Anaskopje

Староседелец
7 јануари 2013
28
3
1,013
25
Nekoj da ima noseno fiksni protezi? Normalno posle mesec ipol od postavuvabje da bolat site zabi, da cesaat nepca, da krvarat, da ima cuvstvo kako da ima nesto megu zabite? I na kontrola sto pravat? Zica sekoj mesec se menuva?
 

dovefox

Истакнат Член
21 октомври 2018
38
23
108
Никому не верувајте,дури ни на себеси оти човек често сам се лаже и прелажува,па се зезнува. ;)