Сакам да кажам/Сакам да прашам

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Некои членови ме потсеќаат на соучениците од средно. Мислат дека се фраери и дека никој ништо не им може со нивните демек смешни коментари со индиректно исмеавање и саркастични in side jokes. Смешно ми е дека моите соученици биле несозреани неизживеани тинејџери и колку толку, оправдано било нивното такво однесување, а овде присутното однесување не можам поинаку да го прифатам освен како јавно резилење.
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Jас одамна немам ништо пишано.
Предметов што сега го учам ме наполни со толкава негативна енергиjа што решив да jа исфрлам одеjки до Сити Мол со автобус ама се вратив пешки и покраj тоа што живеам од другата страна на градот, Автокоманда и сега се чувствувам ко препородена ни умор ни ништо. Седнувам да учам
 
  • Like
Реакции: Ночной охотник

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
СДК веб дизајн лабораториска од 4 страни, направена за 40 - 45 минути. Полесно амин. Па мајке му минатата беше 2 страни се убив од кодирање. Ц ц ц ц ..
 
  • Like
Реакции: ZmajChe

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
СДК Прекрасен ден поминат со најмилите луѓе...ги наполнив батериите и сега можам слободно да ја минам следнава недела ведар,среќен и во добро расположение. Поздрав до екипата,поздрав до сите што ги сретнав денес и што ми го разубавија денот и најголем поздрав до мојата најмила, најсакана и најфина дама,со која повеќе никогаш нема да одам да пазарувам(лажам :D).Девојчето три саати бираше шампон :frantic
 
  • Like
Реакции: violetmoon

LoveDealer

Староседелец
3 март 2012
180
563
693
27
Во неговото срце.
И да сакав да кажам се` што чуствувам немаше да можам... Овие чувства ме дават подолго време... некогаш не се дише во сопствената кожа... претесна е се` да собере, се да прибере, да соџвака... а скоро секој очекува да си му раме за плачење, дворски шут да се посмее на твоја сметка без да даде дел од себе си кога тебе ти треба... Едноставно луѓето не знаат да прифатат кога ќе ставиш крај на сета престава, на сета трагикомедија која ти ја сервирале за доручек, ручек и вечера... Тешко е да се прифатат промените...