Сакам да кажам/Сакам да прашам

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Дечки бе нели е доста со новогодишната и божиќна декорација на форумот ни? :biggrin
Мислам дека утре можат да ни ги тргнат роговите или елкичките од глава..:rofl на некои аватари баш убаво им стоеа украсите..хахахаххааааааа;)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Ми текна дека многу мислиш и дека утре ќе бидат тргнати роговите и снегот и ми падна смешно.
Гледај да не ти паднат твоите рогови и снегот на глава..нека не ти текнува толку многу:patos
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,328
3,017
1,133
SDP
Zosto samo vo makedonskite crkvi vo poslednite nekolku godini se palat sveki pred crkva? Jas sakam da palam sveka kako prababa mi , baba mi , majka mi vo crkva.Baba mi veleshe samo nekrstenite ne palat vo crkva ama jas sum krstena. Bravo za makedonskite popovi koi so zakon ne nateraa nadvor da se krstime i palime sveka.Kako mozat rusite,srbite, katolicite i dr da palat sveka vo crkva?
 
  • Like
Реакции: melpomena

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
SDP
Zosto samo vo makedonskite crkvi vo poslednite nekolku godini se palat sveki pred crkva? Jas sakam da palam sveka kako prababa mi , baba mi , majka mi vo crkva.Baba mi veleshe samo nekrstenite ne palat vo crkva ama jas sum krstena. Bravo za makedonskite popovi koi so zakon ne nateraa nadvor da se krstime i palime sveka.Kako mozat rusite,srbite, katolicite i dr da palat sveka vo crkva?
Во која црква е така?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
A како е со закон забрането да се палат свеќи во црква? Јас не сум разбрал за постоење на таков закон.