Психолошки трилери

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
  1. The Butterfly Effect
  2. Saw
  3. Identity
  4. The others
  5. Mr. Nobody
  6. Inception
  7. Knowing
  8. 21 Grams
  9. A Beautiful Mind
  10. The Girl with the Dragon Tattoo
  11. The Jacket
  12. The Silence of the Lambs
  13. Black Swan
  14. The Sixth Sense
  15. The Prestige
  16. Angel Heart
  17. Shutter Island
  18. Changeling
  19. Unknown
  20. Memento
Ги пишував како ми доаѓаа на памет, редниот број под кој е филмот не значи ништо!
Knowing и Unknown не се некои ептен тешки психолошки трилери, ама добри се. И јас ги препорачувам. Останативе ги немам ѕирнато. :)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Knowing и Unknown не се некои ептен тешки психолошки трилери, ама добри се. И јас ги препорачувам. Останативе ги немам ѕирнато. :)

Добри се сите. Сега некои се за помалце размислување, ама вредат да се погледнат.
Мада Knowing се двоумев дали да го пишам. Добра приказна, ама некако не ми е дооформен филмот како што треба. Крајот не ми се свиѓа и мислам со таа замисла за приказната, филмот би можел да биде каде каде поинтересен. Ама ок е.
Еве гледај го Identity денес или во брзо време : ) па ќе разговараме : ))
Критичару!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
Најдобрите психолошки (психо-филмови, взаемно со трилер и хорор жанрот) ги има Дејвид Линч... според мене CHECK !!
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
  1. The Butterfly Effect
  2. Saw
  3. Identity
  4. The others
  5. Mr. Nobody
  6. Inception
  7. Knowing
  8. 21 Grams
  9. A Beautiful Mind
  10. The Girl with the Dragon Tattoo
  11. The Jacket
  12. The Silence of the Lambs
  13. Black Swan
  14. The Sixth Sense
  15. The Prestige
  16. Angel Heart
  17. Shutter Island
  18. Changeling
  19. Unknown
  20. Memento
Ги пишував како ми доаѓаа на памет, редниот број под кој е филмот не значи ништо!
Ауу добри филмови се овие исто како јас да сум го пишал ова:zelen.Од овие би ги издвоил сите делови на Пила и Шесто сетило.Овие 2 филма според мене ги имаат најдобрите пресврти.Иначе за Beautiful Mind бидејќи не ми е гледан нешто повеќе?
Знам дека е старо мислењево што ти го цитирам ама нема врска:zelen
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ауу добри филмови се овие исто како јас да сум го пишал ова:zelen.Од овие би ги издвоил сите делови на Пила и Шесто сетило.Овие 2 филма според мене ги имаат најдобрите пресврти.Иначе за Beautiful Mind бидејќи не ми е гледан нешто повеќе?
Знам дека е старо мислењево што ти го цитирам ама нема врска:zelen
Приказната е за професорот Неш. Неговиот живот од студирањето се до добивањето на нобелова награда за генијалниот изум во областа на математиката и покрај неговата болест-параноична шизофренија. На кратко тоа е содржината, а филмот ти препорачувам да си го изгледаш.
И ако немаш некој друг филм гледано од листава исто да го гледаш јас сум ти гаранција дека нема да ти бидат залудно потрошено време : ))