Проституција во студентските домови

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Мене искрено не ми се верува дека е апла до толку ситуацијава.
Можда весников кој го објави ова, го направи за да му рипне продажба и читаност...
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Мислам дека весникот го прави ова за тираж..нормално при толку млади луѓе да има и одредени студентки што ке заработуваат со проституција..неможе да се сите фини и поштени:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Tea

Нов член
1 март 2012
9
4
3
40
E ova e navreda za site studentki !!!!!
ne sum jas kriva sto moite roditeli ne egzistirale vo skopje tuku vo pomal grad i poradi toa sea da imam etiketa.....
jas ziveam vo studentskiot dom Goce Delcev... tuka sme 1300 studenti, poradi 5 devojki koi gi znaeme site nie znaci sega ke bideme etiketirani :) ja sum dojdena vo skopje da ucam, da naucam da ziveam sama kako i site drugi tuka :)
e sega koj kakov nacin na egzistiranje ke izbere toa e negovo pravo na izbor...
moite svakanja i moeto vospituvanje od doma ne mi dozvoluvaat da prifatam deka sum skala ponisko samo poradi toa sto ne sum skopjanka, i vo nikoj slucaj nemate pravo da osuduvate bilo cij izbor, iako licno ne se soglasuvam so nacinot na koj ovie 5 devojki doagjaat do pari.....

јас незнам зошто сите ова си го сваќаат лично. горе не пишува дека ти или сите студентки тоа го прават, баш убаво си напишал авторот 5%, нема потреба да се правдаш дека ти не си една од нив. ама пак, знаете како викаат кој си ја има мувата на капата ќе си ја ишка.
Баш ми е мило што така те воспитале од дома, така треба да е секаде во Македонија. тие што сепак паднале толку ниско да се продаваат очигледно или се многу очајни или пак немале такво воспитување како твоето. и сепак сметам дека не треба да се гледа на ова со предрасуди, никој не го прави тоа против своја волја (освен ако не збориме за организиран криминал), каков таков, погрешен или не изборот е нивни.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Според ова напишаното испаѓа како сите овде да идат само за да се к**аат. ОК, нормално е тоа да има секакви, ама не мора да се етикетираат и останатите како такви. А и не е од сега таа слика, знаеме дека е меѓу најстарите занаети во светот, па ќе се очекува и тоа. И тие што се веќе во таква ситуација, тоа го прават затоа што немаат да платат за студии ама и тоа не во ред да се понижуваат себе си и да се ставаат во таква ситуација. Кога веќе сакаат да работат нека побараат попристојна работа..
 

Anonymus

Нов член
1 март 2012
4
6
3
Според ова напишаното испаѓа како сите овде да идат само за да се к**аат. ОК, нормално е тоа да има секакви, ама не мора да се етикетираат и останатите како такви. А и не е од сега таа слика, знаеме дека е меѓу најстарите занаети во светот, па ќе се очекува и тоа. И тие што се веќе во таква ситуација, тоа го прават затоа што немаат да платат за студии ама и тоа не во ред да се понижуваат себе си и да се ставаат во таква ситуација. Кога веќе сакаат да работат нека побараат попристојна работа..
Nikoj ne go pravi toa poradi nemajne pari za studiranje. Koj saka da studira bez da se prodava so ajvar ke isturka i ke stane covek posto lugeto tamu se snaodlivi. A opsto vo Makedonija (i sekade vo svetot ) ima devojki koj bez da se obrazovaat trgaat po "najlesniot" pat na opstanok :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Nikoj ne go pravi toa poradi nemajne pari za studiranje. Koj saka da studira bez da se prodava so ajvar ke isturka i ke stane covek posto lugeto tamu se snaodlivi. A opsto vo Makedonija (i sekade vo svetot ) ima devojki koj bez da se obrazovaat trgaat po "najlesniot" pat na opstanok :)
Пишувај со кирилица..

Имаше сторија за еден студент кој се продаваше само за да плати студии, затоа јас мислам дека се продаваат само за да платат студии во поголемиот број, а други заради пари,моќ и задоволство.
 

Мила

Активен Член
1 март 2012
121
99
28
На плажа!!!
Сите знаеме дека во едно општество како нашево, проституцијата цвета. Но дека сите студентки се продаваат за две тегли ајвар навистина немам слушнато. Тоа е испод секое ниво, но не се сомневам дека постојат и такви.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Aliss

Anonymus

Нов член
1 март 2012
4
6
3
Пишувај со кирилица..

Имаше сторија за еден студент кој се продаваше само за да плати студии, затоа јас мислам дека се продаваат само за да платат студии во поголемиот број, а други заради пари,моќ и задоволство.
Извини еве на кирилица :) Едно е да мислиш друго е да знаеш што зборуваш (Си запознал ти некој таков случај? Сподели тогаш). Многу е лошо кога работите се генерализираат и се прават непоткрепени муабети. Сум слушнал, сум прочитал тра ла ла ла не држи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Извини еве на кирилица :) Едно е да мислиш друго е да знаеш што зборуваш (Си запознал ти некој таков случај? Сподели тогаш). Многу е лошо кога работите се генерализираат и се прават непоткрепени муабети. Сум слушнал, сум прочитал тра ла ла ла не држи :)
Имаше на TV, имам другари во студентски домови во Скопје сакаш да те земам да те однесам да видиш што ќе ти кажат? Јас не реков дека се продаваат за тегла ајвар туку заради пари, моќ и задоволство. Фала богу дека пишувам за нешто што знам што се случува. Освен сликата во студентските домови што е катастрофална и очајна..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and Marick14