Прослава поради развод на брак

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Не реков дека сакам,туку дека нема да потклекнам и да се тажам,и ке продолжам да си живеам среќно и весело,да пукнат душманите.На тие што ке дозволат да им се помати умот може ваква прослава да ги извади од криза,а ако не тогаш Господ нека им помогне.



Значи не сум разбрал добро.Ако е така,час и чес за тебе што си таква личност,ти ке стигнеш далеку со ваквото размислување,(да не речам храброто размислување).
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Значи не сум разбрал добро.Ако е така,час и чес за тебе што си таква личност,ти ке стигнеш далеку со ваквото размислување,(да не речам храброто размислување).
дАЛЕКУ И СТИГНАВ,А ИМАМ НАМЕРА УШТЕ ТОЛКУ,јас сум веке во второ полувреме од животот.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
дАЛЕКУ И СТИГНАВ,А ИМАМ НАМЕРА УШТЕ ТОЛКУ,јас сум веке во второ полувреме од животот.

Нека ти даде господ,чим имаш намеа нека ти се оствари,и јас сум во воторо полувреме од животот ама сеуште не сум се качил на месечината а имам желба. :)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Нека ти даде господ,чим имаш намеа нека ти се оствари,и јас сум во воторо полувреме од животот ама сеуште не сум се качил на месечината а имам желба. :)
Треба да бидеш реален со желбите,а уствари за десетина години можда и ке можат сите луѓе да патуваат до таму.(handshake)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
А бе јас сум си реален со желбите ама некако реалноста знае да си поигра со нас,а желбата ја остава за на крај. (handshake)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
А бе јас сум си реален со желбите ама некако реалноста знае да си поигра со нас,а желбата ја остава за на крај. (handshake)
Ако немаш желби,тогаш штипни се за тие убави ушиња и види дали си уште жив.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Ако немаш желби,тогаш штипни се за тие убави ушиња и види дали си уште жив.

Живото битие без конкретни желби и ставови,не спаѓа во живи туку во мртви,јас не сум од тие,желби имам 100,но кога реков реалноста си поигрува со нас,значи дека,не избегнува,и не ги остварува сите! :|
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ова му доаѓа нешто како анти-свадба, како сатанистите шо носат ланчиња со крст наопаку...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and existence

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ова му доаѓа нешто како анти-свадба, како сатанистите шо носат ланчиња со крст наопаку...
Група оженети/омажени фрлаат бидермаери кон славеникот/чката кој/а е свртен/а со грб. Чиј бидермаер ќе го фати, тој има поголеми шанси за развод.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja and Outrider

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Скраја да е,ама ваљда ако дозволам бракот да ми се претвори во мрак,после разводот сигурно ако не славам во кафана,ќе празнувам во душата.
Од една страна ќе се тагува за неуспехот,а од друга ќе се празнува за ослободувањето од тој неуспех кој ке го влечиме на сопствениот грб до крајот на животот како и секое останато сопствено дело и недело.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Violet and diva orhideja