Производи од Garnier [општа дискусија]

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
1,133
Немам идеа, могуче и тоа да е... Со косата од мала имав проблеми, не ја миј еден ден мрсна е ко недела дена да не се иам избањато, миј ја секој ден, ко коњски опаш ми е, исушена, бушава и целата таква, под пегли секој ден ја ставав, не знам дали е можно од тоа да ми биде, коренот веќе го изгорев со пегливе и фигарава, на секое излегување од дома, сакаш - неќеш, мораш... Многу несредено ми изгледа. Мака мачам, МАКА. Сега се ишишав кратко скроз, бев во Диор. Позади кратко напред од едната страна подолго, од другата јок, и шишки на страна. За да можам само кога ќе излезам од туш, со четка и фен да се фенирам и толку. Ми рекоа имам многу тенко влакно, стандард, као и кај секој фризер шо идам. И исто така се напраив плава и не ме печеше. :) Не знам што употребија, само им го кажав мојот проблем, не се плаши слушнав. И толку, кога излегов, радосна целата, потресена, сменив боја на коса. Хахаха :D:rolleyes:
Ама ми паѓа па сега, ненормално многу. :) Можеби и е до периодот, налет све. Перика ќе си купам :D:frantic
Џабе негувања, џабе масла, пред некој ден јајца стаив, држев три саати, едвај ги измив од косава, после тоа ми мирисаше невозможно гадно, ставив глис, бадијала. Да не ставам една недела ништо, изгледа ко не негувана пак, ко во џунгла да живеев и не ми било достапно од препаративе ништо. :( Тоа е мојата судбина и живот суров, ништо не се приметува, дека нонстоп ја гледам и водам пажња на косава ко очиве мој. :(

Шубо да ми беше бујна, ко свила, таква, права, не бушава, као гранки раштркани навака, натака со електрицитет... :(
Девојко ако ти е тенка косата не треба да ја ретчиш. Најголема грешка е тоа што фризерите ја ретчат ретката коса. Кажи им кога ќе се стрижиш да не ти ја ретчат. За почеток пробај стрижи се рамно, за да се згусни и немој јајце да ставаш. Ако ти е разлетана ставај си масло. Кокосово, од макадемија, чичково секакви ги има. Јас ти препорачувам ептен малку да си ставаш кокосово, за да не ти е како разлетана.
Коса не се мие секој ден зошто ги дразниш лојните жлезди и уште повеќе се лачи лој и ти ја прави мрсна косата. Избегнувај пегли и фигара. Најтагично е што пола од женските не знаат правилно да ја испеглаат косата. На некои што јас ги знам им фалат парчиња долу кај врвовите.
Задолжително маска за коса. Јас ти ја препорачувам од Loreal total repair 5 :)
 
  • Like
Реакции: Ѕид на плачот

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Ако те пече кожата, значи алергична си на хидроген пример....Не смее да има реакција од фарбата. А ако си алергична, ќе треба со к’на :)
 
  • Like
Реакции: Ѕид на плачот