Производи од Garnier [општа дискусија]

Milena7

Нов член
6 септември 2016
2
0
1
23
zdravo na site bidejkji ne najdov bash tema za garnier reeshiv da napravam nova i ako moze da gji spodelite vashite iskustva od proizvodite na garnier ako ste kosriste posebno za onie za lice za ovoj gel i dali ako ste go kosristele vi se javuvala nekoja reakcija dodeka semiete so nego kako da ve peshe liceto ili da vi gori

 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
1,133
Јас сум користела гел за миење лице од Гарниер и многу е добар. Ова ти што го постира не сум го користела и ако имаш чувствителна кожа или сува не би ти го препорачала заради салицилната киселина, која е агресивна за сувата кожа.
Сум користела и крем за лице, но воопшто не сум задоволна зошто ми го иритираше лицето.
Ако имаш мрсна кожа пробај со ова што го постира, ако не земи си го гелот за лице, со пумпица, нема да згрешиш :)
 

Milena7

Нов член
6 септември 2016
2
0
1
23
Јас сум користела гел за миење лице од Гарниер и многу е добар. Ова ти што го постира не сум го користела и ако имаш чувствителна кожа или сува не би ти го препорачала заради салицилната киселина, која е агресивна за сувата кожа.
Сум користела и крем за лице, но воопшто не сум задоволна зошто ми го иритираше лицето.
Ако имаш мрсна кожа пробај со ова што го постира, ако не земи си го гелот за лице, со пумпица, нема да згрешиш :)
Во ред ти благодарам
 

Muharem

Член со 30 казнени поени
30 август 2013
11
3
603
69
Јас сум користела гел за миење лице од Гарниер и многу е добар. Ова ти што го постира не сум го користела и ако имаш чувствителна кожа или сува не би ти го препорачала заради салицилната киселина, која е агресивна за сувата кожа.
Сум користела и крем за лице, но воопшто не сум задоволна зошто ми го иритираше лицето.
Ако имаш мрсна кожа пробај со ова што го постира, ако не земи си го гелот за лице, со пумпица, нема да згрешиш :)
I jas sum imam koristel gel za mienje lice od Garnier, vistina mnogu dobar. Imam čuvstvitelna koža i mnogu pomaga. Sega imam mazna i neguvana koža. I pomadata za race od Garner e dobra. Pozdrav i so dobro!
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
27
Скопје
Од Гарниер, еднашка сум пробала само фарба за коса од таа фирма. И ми ја изгоре косата, коренот, кога отидов да ја измијам нели, после еден час држење на глава, пола од косата ми опадна, мислев ќе ги запушам цевките. Страшно ги замразив, по што видов дека не се тие криви, туку крива ми е главата, коренот. Не прима фарби и такви чуда.
И само поради тоа, никогаш немам користено ништо од Гарниер. А инаку си користам помада бекутанче за лице, геловите за туширање ми се дав, сапунчињата исто, лосиони за тело од авонче, за раце исто така од ДМ. И така...
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Од Гарниер, еднашка сум пробала само фарба за коса од таа фирма. И ми ја изгоре косата, коренот, кога отидов да ја измијам нели, после еден час држење на глава, пола од косата ми опадна, мислев ќе ги запушам цевките. Страшно ги замразив, по што видов дека не се тие криви, туку крива ми е главата, коренот. Не прима фарби и такви чуда.
И само поради тоа, никогаш немам користено ништо од Гарниер. А инаку си користам помада бекутанче за лице, геловите за туширање ми се дав, сапунчињата исто, лосиони за тело од авонче, за раце исто така од ДМ. И така...
(Najprvo se izvinuvam shto ne pisuvam so makedonska poddrska)
Molam? Eden cas ja drzese farbata? koj ti kazhal takvo nesto deka treba eden cas da se drze farbata? ..Ne e do farbata nikako, Garnier farbite se prekrasni jas koristam , farba se drrzhi najmnogu 40 minuti..normalno deka ke ti izgori korenot:facepalm2:patos
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
27
Скопје
(Najprvo se izvinuvam shto ne pisuvam so makedonska poddrska)
Molam? Eden cas ja drzese farbata? koj ti kazhal takvo nesto deka treba eden cas da se drze farbata? ..Ne e do farbata nikako, Garnier farbite se prekrasni jas koristam , farba se drrzhi najmnogu 40 minuti..normalno deka ke ti izgori korenot:facepalm2:patos
Де ма, па за да ми фати поубаво. :patos:patos:patos Да бидам ко таа целев, од сликата на фарбата. Во тоа време многу се лажев, годините ми беа такви, лажливи.. :D Ама и коренот ми е таков, еве сега само што ставам фарби, било какви, сум пробала секакви, гарниер, палете, мисс меџик, сајос и уште милион други, од најевтини до најскупи, само што ги ставам почнува коренот да ме пече ненормално многу... Не е онаа нормално да моеш да издржиш, не. И сакам да одам сега да си го проверам влакното, да дојдам само при пари. :) Од што ми паѓа косата и зашто ме пече толку при фарби.
 

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Де ма, па за да ми фати поубаво. :patos:patos:patos Да бидам ко таа целев, од сликата на фарбата. Во тоа време многу се лажев, годините ми беа такви, лажливи.. :D Ама и коренот ми е таков, еве сега само што ставам фарби, било какви, сум пробала секакви, гарниер, палете, мисс меџик, сајос и уште милион други, од најевтини до најскупи, само што ги ставам почнува коренот да ме пече ненормално многу... Не е онаа нормално да моеш да издржиш, не. И сакам да одам сега да си го проверам влакното, да дојдам само при пари. :) Од што ми паѓа косата и зашто ме пече толку при фарби.
Izgleda ti e premnogu nezen korenot i nemozi da izdrzi :)
 
  • Like
Реакции: Ѕид на плачот

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
27
Скопје
Izgleda ti e premnogu nezen korenot i nemozi da izdrzi :)
Немам идеа, могуче и тоа да е... Со косата од мала имав проблеми, не ја миј еден ден мрсна е ко недела дена да не се иам избањато, миј ја секој ден, ко коњски опаш ми е, исушена, бушава и целата таква, под пегли секој ден ја ставав, не знам дали е можно од тоа да ми биде, коренот веќе го изгорев со пегливе и фигарава, на секое излегување од дома, сакаш - неќеш, мораш... Многу несредено ми изгледа. Мака мачам, МАКА. Сега се ишишав кратко скроз, бев во Диор. Позади кратко напред од едната страна подолго, од другата јок, и шишки на страна. За да можам само кога ќе излезам од туш, со четка и фен да се фенирам и толку. Ми рекоа имам многу тенко влакно, стандард, као и кај секој фризер шо идам. И исто така се напраив плава и не ме печеше. :) Не знам што употребија, само им го кажав мојот проблем, не се плаши слушнав. И толку, кога излегов, радосна целата, потресена, сменив боја на коса. Хахаха :D:rolleyes:
Ама ми паѓа па сега, ненормално многу. :) Можеби и е до периодот, налет све. Перика ќе си купам :D:frantic
Џабе негувања, џабе масла, пред некој ден јајца стаив, држев три саати, едвај ги измив од косава, после тоа ми мирисаше невозможно гадно, ставив глис, бадијала. Да не ставам една недела ништо, изгледа ко не негувана пак, ко во џунгла да живеев и не ми било достапно од препаративе ништо. :( Тоа е мојата судбина и живот суров, ништо не се приметува, дека нонстоп ја гледам и водам пажња на косава ко очиве мој. :(

Шубо да ми беше бујна, ко свила, таква, права, не бушава, као гранки раштркани навака, натака со електрицитет... :(