Провинцијалска идеја за екскурзија

Cool G

Староседелец
27 август 2012
2
1
603
31
Тој што не живеел во провинција .. може само да прпори ништо повеќе.
Јас живеам во мал град :/ и мн добро знам како е.Носев фризура како ЕМО имав нешо шишка ова она (не дека бев емо туку таква фризура ми правеше филм така тераф) потоа пола град ме глеаше како наркоман пошто и во црно се носев таква боја си сакам така ке си терам коа шетав на улица немаше чоек со не се вртеше као демон да глеат .. некои сакале да ме тепат хахаха а само ми се фатија :) некој фаци ме избегаваа филмови леле .. потоа ми скурчи фризурата имаше мн масирање посебно за машко :) па ја сменив имам сеа мн нормална фризизура не ме избегаваат не сум наркоман итн .. тоа е тоа што Deviously Devilish се однесува така критично кон тие луѓе .. а тоа што ја правите Шпиун хаха фала што ме насмеавте .. али кај и да појдеш го гледаш истото на било која екскурзија ... едноставно преку глава ти иде од тие nutelli -_-
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Deviously Devilish

Deviously Devilish

Активен Член
28 август 2012
104
72
28
30
јака колумна :D 9/10 (9 оти мислам дека прмногу строг однос кон провицијаците)

Многу ми е мило што ти се допадна ^^ . Знам дека можеби претерав, но мислам дека само тој пристап малку ќе ги АКНЕШЕ од земја. Онака пренајсилно што може.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Многу ми е мило што ти се допадна ^^ . Знам дека можеби претерав, но мислам дека само тој пристап малку ќе ги АКНЕШЕ од земја. Онака пренајсилно што може.
Што е со насловот јас не разбрав...демек описот е за провинцијалците на екскурзија или екскурзија од аспект на провинцијалец?
 

Deviously Devilish

Активен Член
28 август 2012
104
72
28
30
Што е со насловот јас не разбрав...демек описот е за провинцијалците на екскурзија или екскурзија од аспект на провинцијалец?


Може требаше да ја крстам сељачка идеа за екскурзија. Но, со насловот сакав да кажам како воглавно во една провинција се доживува екскурзијата, како најголем можен спектакл за докажување на работи кои вредат - само во провинција. Или бар јас така мислам. Односно - првото.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Може требаше да ја крстам сељачка идеа за екскурзија. Но, со насловот сакав да кажам како воглавно во една провинција се доживува екскурзијата, како најголем можен спектакл за докажување на работи кои вредат - само во провинција. Или бар јас така мислам.
Мене сосема поинакво значење ми има насловот,односно како првото наведено погоре.
За провинцијалци обично во нашава државичка се нарекуваат лугето кои живеат вон Скопје.
Не ти се мешам,но сметам дека е промашен насловот.:)
 

Deviously Devilish

Активен Член
28 август 2012
104
72
28
30
Мене сосема поинакво значење ми има насловот,односно како првото наведено погоре.
За провинцијалци обично во нашава државичка се нарекуваат лугето кои живеат вон Скопје.
Не ти се мешам,но сметам дека е промашен насловот.:)

Знам, многу е збунувачки, требаше подобро да размислам и да најдам подобар склоп, но сметам дека разбираш каква порака сакав да пренедам ^^
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Знам, многу е збунувачки, требаше подобро да размислам и да најдам подобар склоп, но сметам дека разбираш каква порака сакав да пренедам ^^
Јас да,но и сама виде дека повекето не,за следен пат имај во обзир дека насловот е многу битен.
Нека биде поедноставен и нека ја долови поентата поконкретно.Поздрав :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Deviously Devilish