Предлози за книги - Со кратка рецензија

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Вреќа со коски - Стивен Кинг (Оргинален наслов Bag of bones)

За сите што сакаат нешто малце поразлично од вообичаеното. Ова е еден вид љубовна приказна, али не очекувајте романтики, нежност или нешто слично. Повеќе очекувајте дека нема мирно да спиете 2-3 дена
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Некоја книга кој има читано од Карлос Кастанеда да ми препорача
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
31
На некој пуст остров
Некоја книга кој има читано од Карлос Кастанеда да ми препорача
Активната страна на бескрајот - Карлос Кастанеда

Тркало на времето - Карлос Кастанеда

Ги презедов од сакамкниги.ком јас ги немам читано, и нема да ги прочитам се работи за психолошки книги кои неможе секој да ги чита.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Активната страна на бескрајот - Карлос Кастанеда

Тркало на времето - Карлос Кастанеда

Ги презедов од сакамкниги.ком јас ги немам читано, и нема да ги прочитам се работи за психолошки книги кои неможе секој да ги чита.
Ма јас ја читам веќе "Учењето на дон Хуан" како авторот учи кај дон Хуан(шаман) тајните од него,до овој момент го учеше со халуциогени билки да паѓа во транс и да гледа некои работи.
Сега за сега е интересна и лесна за читање можеби другите му се потешки.
Еве оваа брзо ќе ја прочитам па ќе ги читнам и тие ама ако се потешки ќе ми требаат на македонски:(
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
31
На некој пуст остров
Мислам дека се преведени на македонски. Активната страна на бескрајот всушност е автобиографија.
„Настаните одбрани по препорака на шаманот дон Хуан Матус, кој како учител се трудел долги години да му го доближи светот на шаманите во Мексико. Преку оваа збирка на доживувања Кастанеда нѐ води низ шаманизмот и мудроста на волшебниците во древното Мексико.“
може да се нарача за 200 ден. Ке ти пратам линк во порака, овде нешто неможе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ghtalpo

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Мислам дека се преведени на македонски. Активната страна на бескрајот всушност е автобиографија.
„Настаните одбрани по препорака на шаманот дон Хуан Матус, кој како учител се трудел долги години да му го доближи светот на шаманите во Мексико. Преку оваа збирка на доживувања Кастанеда нѐ води низ шаманизмот и мудроста на волшебниците во древното Мексико.“
може да се нарача за 200 ден. Ке ти пратам линк во порака, овде нешто неможе.
Може и мене линкот?(happy) Многу ме заинтересиравте и мене за Кастанеда.Баш ќе се потрудам да најдам нешто од него. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: InnaLaurie

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Може и мене линкот?(happy) Многу ме заинтересиравте и мене за Кастанеда.Баш ќе се потрудам да најдам нешто од него. :)
Хммм она ми пратила линкови ама да ја купам книгата за 200 денара на македонски ама пошто иам егејско во мене (читај скржаво) јас си ги симнувам од нет и ги читам:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Хммм она ми пратила линкови ама да ја купам книгата за 200 денара на македонски ама пошто иам егејско во мене (читај скржаво) јас си ги симнувам од нет и ги читам:D
Знам дека се линкови за да се купи книгата.И ако навистима е толку добар би сакала да имам некоја книга од него.:)