Пратениците (предавници) кои гласаа за двојазичност и целиот закон кој нормално нема да помине

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Со кој мозок се дозволи некој кој ти дошол во државата да си зема за право да носи закони ????
Дали постои некој тамо од политичариве ЈАСНО И ГЛАСНО да излезе и да каже ајде вие во ќумез,а на секој странски фактор да му се каже јавно да си гледа своја работа и да не се меша во внатрешната политика..
Не може двојни стандарди,Америка не дава никој да и се меша,а она сака да се меша,епа тоа не постои таква работа,да не ја должам Апасиев кристално кажа ЗАКОНОТ КОЈ САКААТ ДА ГО ДОНЕСАТ БЕЗ ПОТПИС НА ИВАНОВ Е МРТВО НОВОРОДЕНЧЕ,А ТАКВИОТ НА ХАРТИЈА МОЖЕ ДА ИМ КОРИСТИ ЗА ЗАТВАРАЊЕ НА ТЕГЛИ ЗА АЈВАР!

На овие предавниците кој гласаа за овој квази закон и што се кријат со полиција, утре на нивните деца во школо другарчињата кога ќе им викаат таткоти или мајкати се предавници,од тоа полицијата може ли да ги одбрани ???
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec