Понуди за телефон

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
@MissChievous ете и јас се сметам за gadget junkie. Зборот ми е од Ајфон до некои од инфериорниве-по-цена и нема огромна разлика ако се работи за можности.

Јас целосно се согласувам, и кога имав можности да купам ајфон, јас избрав телефон со дупла помала цена бидејќи сметав дека е лудило да фрлиш толку пари, а можеш да најдеш смартфон со исти (или во тоа време, слични) перформанси. Никогаш не би купила само поради марката, всушност тоа е и една од главните причини зошто ги хејтам епл.

Не е поефикасен Мерцедесот чунки троши повеќе, деловите чинат колку светиот грал, давачките се огромни, осигурање.... за разликата од некои 40.000+ евра во споредба со скромен автомобил добиваш 2,6цм пошироки седишта, држач за лименка или за кафе и поголем гепек. Wow. И мечката и скапата мобиљка повеќе се изјава, испад, статусен симбол, конзумеристички продукт отколку некаква потреба. Или играчка за возрасни :)

Истиот муабет и во овој случај може да се прави. Делови од епл (за самсунг не сум сигурна) чинат многу повеќе од делови од други телефони (и остали технолошки производи).
 

Coci8

Староседелец
26 април 2013
106
55
1,038
42
Skopje
Имав галакси с4 кој се расипа по 2 месеци користење,ОС от му е спор,нестабилен,едноставно се разочарав
Си земав ајфон 5s и сум презадоволен,ги има сите апликации што се користат во секојдневието,а и крај краева еден долар за апликација и не е многу
Така да јас сум за ајфон 5s,но и 4s не е лош секако ако го најдеш нов
Немој половни секој непознат што го продава е поради тоа што нешто му фали на тел.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
А зошто бираш меѓу овие два? епл ме нервира не знам зошто :) Уствари знам ама нема врска ... а самсунгот не ми се допаѓа дизајнот...пластика.
Мој совет HTC one mini 18 000ден, тооп телефон. Најнов андроид 4.4 има за него сега, камера топ, дизајн прекрасен, (бел со сребрено имаш поубав е од црниот:) ) И така...
позз
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Колку ми е криво што не можам да си ја направам мојата nokia 8310. Тоа беше телефон. А не иксперијава....