Патот до успехот

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Луѓет нели по често се запрашуваат нели како успеал овој како успеал оној ...
Секогаш ,а не секаде таа тема се разглобува помеѓу народот за туѓите успеси '' Свој леб јадеш туѓо гајле береш ''
Мислам дека секој успех е некое лично достигнување па со тек на време кога истиот ќе се стекне има опција и треба да се негува (надоградува)
Лично јас се гордеам со моите успеси ,а највеќе во спортот , секогаш сум сакал повеќе , никогаш не ми било доста , луѓето од страна ти завидуваат некој те подржуваат може и не од срце али сепак ... секогаш сум се трудел да достигнам некое ниво за што ни најмалце не е лесно (не сте сами )
лишчно јас ги сакам највеќе оние луѓе кој те гледаат со други очи во градењето на личниот успех ,а би сакал да ги има многу и да бидат на израз , тие истите те сакаат ,само тоа нормално не им дозволува егото тоа да го искажат , слабоста не им дозволува ...
Истите тие само ти даваат мотив за да продолжиш кон целта !!(muscle)(cash)(muscle)(cash)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Постигнување успех е работење на нешто што ни е важно. Ама убаво би било кога сите би работеле на себе, ама таквите се ретки луѓе. 10 %.