1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Оџа (баење, лекување, растурање магии)

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од dulcemaria, 1 септември 2014.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,759
  Допаѓања:
  781
  • Офтопик
  Кој е за бајачка нека не се срами ќе го пуштам одма кај Шенка во Струмица ?! :)
   
 2. Човек

  Човек Нов член

  Зачленет на:
  24 март 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Некој дали бил или слушнал за Селман Минтас
   
 3. стојне

  стојне Нов член

  Зачленет на:
  16 февруари 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Mintas Selman najgolemiot lazgo sto postoi vo svetot veruvale ili ne 30.000 denari mi zede za 2 gatanja i bozemna amajlija od koe vrska nisto nemase od koga ja nosev amajlijaya sve loso i poloso mi bese .. samo kup pari mi nazema aram.da mu se i po lekari da gi izdava ..
   
  На Trinityneo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. стојне

  стојне Нов член

  Зачленет на:
  16 февруари 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  најголем лажго што постои
   
  На Trinityneo му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: