Оскари 2015

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Јас заспав, како и секогаш што не можам да издржам да догледам.

Најпрво, тотално разочаран од тоа што за ефекти зема Interstellar. Значи не знам, немам зборови.

Потоа, How to train your dragon не го зема оскарот. Цело време зборував за изненадување и се случи каде што не требаше.

Birdman или Човекот птица не сум го гледал, после наградава ќе го погледнам. Јас за Whiplash навивав.

Навивав и за Нортон ама ете, уште на почеток почнаа да ме разочаруваат.

Премногу беше досадно затоа заспав, премногу отекуваат. Миланка е глупава, да се знае.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Јас заспав, како и секогаш што не можам да издржам да догледам.

Најпрво, тотално разочаран од тоа што за ефекти зема Interstellar. Значи не знам, немам зборови.

Потоа, How to train your dragon не го зема оскарот. Цело време зборував за изненадување и се случи каде што не требаше.

Birdman или Човекот птица не сум го гледал, после наградава ќе го погледнам. Јас за Whiplash навивав.

Навивав и за Нортон ама ете, уште на почеток почнаа да ме разочаруваат.

Премногу беше досадно затоа заспав, премногу отекуваат. Миланка е глупава, да се знае.
Што има Хау ту треин а драгон, што заслужуваше да го земе Оскарот? :zelen Онака ме интересира, зашто Биг Хиро 6 е онака филм што го гледаш и после тоа имаш некое блаженство и убаво се чувствуваш. Барем за мене така беше. А за Интерстелар е најхајпнат филм за годината. Кај досаден, приказната од сај-фај забега во глупости, па и оштетен бил, требало за најдобар да земе читам.:rofl
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Birdman бе... шук*рац! :D

Зезанција бе, ако некој заслужуваше замена за Китон тоа дефинитивно беше парализираниов. Редхед женската доби сосема заслужено (коа би стаил помеѓу Аркет и Мур, дефинитивно секогаш би идел на втората опција).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Што има Хау ту треин а драгон, што заслужуваше да го земе Оскарот? :zelen Онака ме интересира, зашто Биг Хиро 6 е онака филм што го гледаш и после тоа имаш некое блаженство и убаво се чувствуваш. Барем за мене така беше. А за Интерстелар е најхајпнат филм за годината. Кај досаден, приказната од сај-фај забега во глупости, па и оштетен бил, требало за најдобар да земе читам.:rofl
Не викам дека е лош Big Hero 6 дека не сум го ни гледал, ама дека беше изненадување точно си е. How to train your dragon 2 освои и Златен Глобус, беше фаворит според сите. Филмот мене ми беше супер, дури овој вториов дел ми беше подобар од првиот, првиот немаше шанса да земе Оскар заради Toy Story 3 нели ама овој дефинитивно заслужи. Big Hero 6 ни го спомнуваше некој ни фаворит беше и оп на крај си лапна Оскар. Јас се разочарав дека навивав за другиов. :)
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
се согласувам со @Хоуп* најдосадното издание кое го гледав до сега. Нил како актер ми се допаѓа , но ако направам споредба од минатата година оскарите кога Елен беше домакин аууу вода можеа да и носат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Се согласувам со доделените награди, мислам дека сосема заслужно победија филмовите Birdman, The Grand Budapest Hotel и Whiplash, за тие категории каде што освоија статуетка. Е сега, не знам за жениве зошто сеуште ги немам гледано филмовите, ама деновиве ќе си ги изгледав. Иначе, одамна не ги гледам во живо зошто увек ми биле досадни доделувања на Оскари.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Требаше чудо да се случи да не освои Мур. А кај маживе уште не можам Нортон да го прежалам.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Требаше чудо да се случи да не освои Мур. А кај маживе уште не можам Нортон да го прежалам.
Проба да се деси чудо кај жените, се викаше Мерил Стрип. Али Мур си е Мур.
Едвард никад нема да добие оскар пошо го крстиле по утепан антивирус. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Баш затоа што е супер актер ми е жал дека не освои, немаше среќа дека беше во конкуренција на Симонс. Не дека не е заслужено за Симонс ама за мене Нортон е подобар. :)

Проба да се деси чудо кај жените, се викаше Мерил Стрип. Али Мур си е Мур.
Едвард никад нема да добие оскар пошо го крстиле по утепан антивирус. :zelen
Јас сабајле си викам, само да не и го дале на Мерил оскарот, тоа ќе беше претерано. :)
Добро е во право бев. Добро ти беше ова со антивирусот, ама следниот пат кога ќе е номиниран сигурно зема. :)