Оскари 2015

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Не знам искрено за другите програми, јас кога видов на сител се израдував дека дома само нашите програми ги фаќам а нет слабо. :)
Не ти се слуша таа кокошката на сител нели? Знам и мене ме нервира. :)
Не ни знaев декa нa сител ќе бидaт, слaбo следaм тв, a сител пa ич. Милaнкa претпoстaвувaм? Акo немaм друг избoр тaму ќе гледaм.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Birdman очекувам и сакам да добие за најдобар филм, ако не тој бар Будапест, фаворити од сенка Бојхуд можда и Имитејшн гејм,
главна машка улога - Редмејн или Китон, од женскиве немам гледано ниедна, ама според критиките Џулиен Мур се очекува да го лапне оскарот,
за споредна машка сакам Нортон да го земе - феноменален беше, ама читам и Дувал бил одличен во Судијата, за споредна женска исто ми се фаќат, ни Најтли беше уау во Имитејшн, ни Ема Стоун - најверојатно Аркет ќе го земе,
оригинално сценарио најверојатно Брдмен, адаптирано - Имитејшн или Тиори,
Костими, монтажа и шминка - Будапест
Категориите за звук - Снајперот
Визуелни ефекти - Гардијанс оф д Галакси
Анимиран - посакувам Биг хиро 6- иако сите очекуваат Хау ту треин јор драгон да земе
Странски филм - ваљда Ида го зема
Другиве категории исто ми се фаќа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не ни знaев декa нa сител ќе бидaт, слaбo следaм тв, a сител пa ич. Милaнкa претпoстaвувaм? Акo немaм друг избoр тaму ќе гледaм.
Е таа Миланка. Значи многу ме нервира, како ги кажува преводите на филмовите не ме чуди за Birdman да каже Човекот птица, наместо на англиски да си каже. И плус тој гласот нејзин не можам да го слушам, катастрофа од водителка.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Е таа Миланка. Значи многу ме нервира, како ги кажува преводите на филмовите не ме чуди за Birdman да каже Човекот птица, наместо на англиски да си каже. И плус тој гласот нејзин не можам да го слушам, катастрофа од водителка.
Ма требаше Игорче да ги води, таман тука им е.
50275_146985040550_4452091_n.jpg
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Кога ќе викнеше, Birdman е фаворитот ноо го добива Whiplaaashhh ау што ли беше сега ова. Каква бомба. :rofl
Сега дури да почне битното, ќе бидам во исчекување на некој бисер. Ете нешто ми кажува дека ќе има некој јак гаф. Или гафови (drunk)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ви реков дека лудава Birdman ќе го каже Човекот птица, а за Whiplash на англиски кажува, глупача. Иначе сакав Нортон. :(
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Прилично досадно издание на оскарите, најлошо досега од тоа јас што сум гледала. Ќе почекам да направат утка и со оскарот за најдобар филм како со водителот и ќе си легнам разочарана. Ништо интересно, ништо смешно и кутрава публика се досадува, се смеат онака кога ќе се направи пауза па ќе им текне демек требало смешно да биде па ај хаха со сила. Овој Нил отсекогаш не сум го сакала, уствари освен во серијава и чат пат некој умрен филм на друго место не сум го видела, ама ќе си го запамтам за во листата на антипатични актери. Не го бива ко актер дефинитивно, за водител па ич.
Некое сивило ги надвиснало и оскарите, се срцепарателни говори и мртва атмосфера, никој не се смее, а и нема за што да се насмее уствари.
Ми фалат и мене Леонардо, Бред Пит, Анџелина и таа багра некако, не ми е нешто комплетнои ко што треба :(
Од толку генијални умови што се мотаат низ филмскиот свет, вака бедно издание.... Па многу повеќе очекував :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and Saladin

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Сепак крајот го краси делото. И глупавата и досадна приказна за 87мите оскари имаше среќен крај :zelen
Тука и јас со Миланка се одјавувам, мирно ќе си спијам...
 

Alexander

Староседелец
10 март 2012
25
5
1,003
36
:) јас не гледав оскари до 06:30 ама битно дека оскар зема за најдобар актер Eddie Redmayne за улогата од филмот The Theory Of Everything тоа го погодив :p