Немој ! Те молам !

Deviously Devilish

Активен Член
28 август 2012
104
72
28
26
Знам дека ќе звучам како ситничар,ама феникс,не феликс :)
Инаку одлична колумна,поентата е доловена,опфатено е и повеќе отколку што треба,супер,браво!

Како и каде се прави edit? Знам едно време имаше.
 
  • Like
Реакции: Dr.Gonzo

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
темава е тешка..на овој начин навлегуваш во еден од најскриените делови,што некој го носи во себе..табу тема која не се раскажува,која се задржуба за себе,која не е отворена тема на разговор...
Глумата пред другите дека се е во ред..тоа е еден голем проблем ,барем за нашите, во помалите места на живеење,и се спремни по секоја цена и понатака да глумат,да не видат комшиите ...дали од немање храброст или страв од иднината,или од навика,не се спремни да го променат тоа..
а некој те тероризира внатрешно,секој ден..и патиш од срам од комшиите и светот...
У пм со комшиите и светот..
Колку жени познавам кои пателе и пателе..не можеле да се спротивстават на тоа насилство..
Психички терор,се додека не завршиле во лудница или имаат озбилни проблеми со здравјето,а децата...
Ги пратат тие емоции и сеќавања целиот живот,и ретко кој успева да се издигне од сето тоа и да биде нормален..
Затоа што некој деген се изживува,и ја покажува својата моќ,уствари немоќ,кој е психички болен,а не сака да признае...
Ептен тешка темава...
можеби покасно ке напишам нешто повеќе...
 
  • Like
Реакции: Deviously Devilish

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Убаво кажано ама ако не се лажам и најразвиените земји не изнашле механизам за ова,претпоставувам разводот и гледањето на децата со родителите во различни живеалишта на одредено време е најдоброто нешто што е постигнато.
 
  • Like
Реакции: Deviously Devilish and Lena

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Маж удрил жена.
Тоа на никого не го посакувам.
Сирота се теши со парите од наводната тужба.
Точно,парите ке закрпат некоја дупка,може и голема,но дали ке го закрпи со тоа и достоинството?