Неверство

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Кога човек не знае што сака, сака се да проба.
Кога човек знае што сака, тогаш се стреми да го добие, го чува и се труди околу истото.
Оној што изневерува е слабак. Човек кој нема свое јас, човек без достоинство и без благодарност.
На секој може да му се случи да згреши во проценката на прв поглед, но за тоа да биде свесен дури после неколку години. Единствениот спас е да се стави крај на промашената врска, а не да се лекува душата преку уште една грешка.
Сметам дека кукавичкото швалерисување е бедно и неблагодарно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Сум била изневерена, сум простила но не сум заборавила(во тинејџерските години). Не признавам неверство и никогаш не би изневерила. Сега за сега фала богу не сум дознала дека партнерот ме изневерил, но да се случи такво нешто не би простила. Имал доволно време, да шета излага и менува женски, па затоа ми нема никакво оправдување за тоа.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Треба да бидеме свесни дека не може да знаеме дали сме или ќе бидеме изневерени,знаеме едно дали сме изневериле ние,тешка е оваа тема да се долови тој момент на правилно функциоонирање на нештата обично тие одат заемно и со тек на време се отвора таа слика дали имало индиции или не,јас секогаш сум бил со став како ќе се гради нештото кое почнало зборам за сериозни амбиции,ако градиме нешто да бидеме со тоа дека градиме и да ги пуштиме чувствата и се ослободиме ,а ако не да тераме авантура без да се врзуваме со што не би си наштетиле и тоа би било фер од двете страни,друго нај безболно решение не ми паѓа на памет.. (worried):cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider