Неверство

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Голема утка си душо!Занает е едно,нагон е друго,емоции трето,причина поради која е направено неверсто и дрн,дрн.....Сите луѓе се верни додека не им се укаѓе доообра прилика.Нема верен човек,само немал шанса.Нарочито убава жена или убав маж,никогаш не барај верност од нив,едноставно не можат.




Баш така во истиот занает се случува нагонот и те поведуваат емоциите и единствена причина е да имаш секс и ништо друго не те интересира,се разбира доколку видиш убава жена или еве за жените маж! :)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Баш така во истиот занает се случува нагонот и те поведуваат емоциите и единствена причина е да имаш секс и ништо друго не те интересира,се разбира доколку видиш убава жена или еве за жените маж! :)
Занает е работа,тука нема нагони и др.само муштерија и наплата,а дали тој ке биде убав или ружен,стар или млад,дали ке сака секс или само масажа,сето тоа е работа за егзистенција,а неверство нема врска со ова.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Занает е работа,тука нема нагони и др.само муштерија и наплата,а дали тој ке биде убав или ружен,стар или млад,дали ке сака секс или само масажа,сето тоа е работа за егзистенција,а неверство нема врска со ова.

Па зарем сексот не е работа?Ако се согласиме дека Е работа,тогаш ќе го побиеме митот дека е дефинитивно занает.Почнавте да мешате баби и жаби,заработката од секс е една работа уживање е друга и влегување во тоа ебано неверство е трета работа.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Па зарем сексот не е работа?Ако се согласиме дека Е работа,тогаш ќе го побиеме митот дека е дефинитивно занает.Почнавте да мешате баби и жаби,заработката од секс е една работа уживање е друга и влегување во тоа ебано неверство е трета работа.

Сексот е акција, дејствие. Проституција е професија, исто како што просветителството е професија на еден професор.

Иначе, не се сложувам со тоа дека сите извршуваат неверство. Во врска сум со некого зошто го сакам и тој ме задоволува комплетно и не ми е потребен никој друг. Не ме интересира друга персона. Луѓе прават неверство веројатно зошто не се задоволни од партнерот, ниту едно друго објаснение не ми е јасно. Само една работа мене ме интересира, веќе кога е таков случајот, зошто едноставно тој што сака да биде со друг, наместо да прави неверство не ја прекине врската со партнер?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and 4FUN

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Сексот е акција, дејствие. Проституција е професија, исто како што просветителството е професија на еден професор.

Иначе, не се сложувам со тоа дека сите извршуваат неверство. Во врска сум со некого зошто го сакам и тој ме задоволува комплетно и не ми е потребен никој друг. Не ме интересира друга персона. Луѓе прават неверство веројатно зошто не се задоволни од партнерот, ниту едно друго објаснение не ми е јасно. Само една работа мене ме интересира, веќе кога е таков случајот, зошто едноставно тој што сака да биде со друг, наместо да прави неверство не ја прекине врската со партнер?
Неверството е само промена,не е доказ дека некого не го сакаш повеќе.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
За мене е доказ. Плус, дека не го почитуваш.
Секој има право,и тоа го почитувам,да размислува и постапува по своја воља и размислување.Јас најискрено досега имам сменато неколку пати што значи неверство и ги осудував неверниците,но животното искуство ми го смени мислењето за што значи љубов,така да и неверството за мене доби друг начин на размислување.Неверство и љубов се две за мене различни работи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Неверството е само промена,не е доказ дека некого не го сакаш повеќе.




ЕЕ да бе зошто не смениш облека,кола,храна мењаваш живо битие кој што со твојот чекор му разараш мозок,кој вечно ќе страда и пати,промена за лично задоволство!
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Неверството е само промена,не е доказ дека некого не го сакаш повеќе.
Ако некого вистински сакаш,нема да имаш потреба од менување.
Навистина е сето тоа нешто кое не можам да го разберам.
Сите се наоѓаме во ситуации кога врската или бракот не функционираат,секој доаѓа во ситуација каде се нуди некоја друга прилика.
Дали ќе прифатиме зависи од нас.
Изборот е наш.Секој за среќа има можност свесно да одлучува и потоа да се сноси со последиците од сето тоа.
А тој што го сакаш(ако го сакаш што не верувам)тогаш е последен кретен на светот кој ти верува.
Замисли доаѓаш од средба со некој си,тој седи дома те чека да разговарате,да го споделите поминатиот ден еден со друг,
и му викаш:
Здраво драги,како ти помина денот??
Децата си играат во собите и се е во ред,го бакнуваш,а сеуште мирисаш на туѓи бакнежи.
Одвратно.Која интрига.Колку ниско од страна на тој што го прави неверството.
Се работи за поверењето во врската измеѓу двата партнера.
Биди фраер,биди храбра,седни и кажи ја вистината.
Сноси се со последиците,така е и готово.
Ако го нема тоа поверение,и тој респект тогаш се прашувам зошто двајцата би биле сеуште заедно?
Навика?
Страв?
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Ако некого вистински сакаш,нема да имаш потреба од менување.
Навистина е сето тоа нешто кое не можам да го разберам.
Сите се наоѓаме во ситуации кога врската или бракот не функционираат,секој доаѓа во ситуација каде се нуди некоја друга прилика.
Дали ќе прифатиме зависи од нас.
Изборот е наш.Секој за среќа има можност свесно да одлучува и потоа да се сноси со последиците од сето тоа.
А тој што го сакаш(ако го сакаш)тогаш е последен кретен на светот кој ти верува.
Замисли доаѓаш од средба со некој си,тој седи дома те чека да разговарате,да го споделите поминатиот ден еден со друг,
и му викаш:
Здраво драги,како ти помина денот??
Децата си играат во собите и се е во ред,го бакнуваш,а сеуште мирисаш на туѓи бакнежи.
Одвратно.Која интрига.Колку ниско од страна на тој што го прави неверството.
Се работи за поверењето во врската измеѓу двата партнера.
Биди фраер,биди храбра,седни и кажи ја вистината.
Сноси се со последиците,така е и готово.
Ако го нема тоа поверение,и тој респект тогаш се прашувам зошто двајцата би биле сеуште заедно?
Навика?
Страв?




ти направи само еден страшен филм,па ти ако се вратиш од таму ,нема право да дотрчаш со бакнеж,ќе оди право во бањата.:D.и никој не е фраер да ја каже вистината доколку сака врката да продолжи,ако е спремен на развод,тогаш може да каже се и сешто.Иначе јас мислам дека бракот продолжува поради децата или од навика.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina