На кого треба да отстапиме место во автобус?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Не сум се возел може 12 год во автобус ,а кога би се нашол во таква ситуација само на културни пензионери и нормално на трудни и малку трудни жени и женички ! ;):cool:
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Не сум се возел може 12 год во автобус ,а кога би се нашол во таква ситуација само на културни пензионери и нормално на трудни и малку трудни жени и женички ! ;):cool:
Како ќе ги познаеш културните од некултурните пензионери:rolleyes:свашта(facepalm)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па се гледа одма,а поготово ако има купено млад кромид :p;) ,самиот пристап како ти приоѓа тс начинот на комуникација ...
Ако се понаша како курле па и дедо ми да е не му станувам нека стои до последна ... ;):svirka
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Па се гледа одма,а поготово ако има купено млад кромид :p;) ,самиот пристап како ти приоѓа тс начинот на комуникација ...
Ако се понаша како курле па и дедо ми да е не му станувам нека стои до последна ... ;):svirka
(bravo)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Баба и дедо, тета од 5ти месец нагоре (што значи и се познавамешето) и.. И толку, дота е, а често седам на нозе во автобус :D|-(
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
На никој ... не дека се возам јас нешто многу со автобуси, севкупно досега 15 пати максимум во живот.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
На никој сигурно. Еве јас се возам со автобус често, секој ден буквално. Значи такви неблагодарни луѓе, тоа чудо. Најпрво се старите кои отишле на пазар и се враќаат со торби и најпрво трчаат по автобусот, а внатре се прават ко да се истепани. Друго има луѓе кои кога ќе им станеш не ти викаат ни фала, ај добро ова нема потреба, го разбирам нашиот сељачки менталитет. Трети не те замолуваат убаво туку ти викаат, ај стани да седнам, ко демек негово е местото па си му го зафатил.
Сепак на прво место ќе ми останат старите луѓе. Затоа бев толку против тоа да се даваат бесплатни возења на пензионери, бидејќи тоа го искористуваат многу дрско и им сметаат на другите. Не мислам јас на пладне во најголемата жештина да се враќам накај дома и да слушам предавања над глава како тоа не сум бил културен, а пред тоа си го видел истиот тој што ти држи предавање како трча по автобусот со брзина на светлината. Срамота. Или па сабајле да гледам да не закаснам треба да излезам цел саат порано затоа што на некој пензионер му текнало да задржува, бидејќи досадно му е дома.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider