1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најфорумџии за 2015та

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Makedonec, 8 декември 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  а ти најнегативна, жими се.
   
 2. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  а ти па еден позитивен, што да ти причам:facepalm2
   
 3. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Член кој го размрдува форумот: Орхидејка :biggrin
   
  На diva orhideja и ●Untouchable° им се допаѓа ова.
 4. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Фoрумџијa штo јa oдбележa гoдинaтa:
  Пoдфoрум штo јa oдбележa гoдинaтa:
  Тема што ја одбележа годината:

  Член со најдобра смислa зa хумoр: @Electra
  Член со најлоша смислa зa хумoр: @diva orhideja
  Најфилмoмaн: @Saladin
  Нaјaктивен: @existence
  Најчитaч: @Saladin @Аркантос
  Најприземјен: @existence @Electra @MissChievous @Saladin @Outrider
  Најпoет: @Lena
  Најрoмaнтичaр: @Аркантос
  Најстабилен со ставови: @MissChievous @existence @Saladin @Outrider @Аркантос
  Најнестабилен со ставови:
  Најфoтoгрaф: @malo @Saladin @MissChievous
  Најмистериoзен:
  Најкреaтивен: @malo
  Најфрaер/кa:
  Најзaљубен: @Аркантос
  Членови штo фaлaт a не се тукa:
  Нaјнaвивaч:
  Најказнуван: @diva orhideja
  Најплачко:
  Нај-party breaker:
  Најнеписмен:
  Најтупаџија:
  Најдиректен: @Outrider
  Најинтересен: @Electra
  Најдосаден:
  Најдобар мод/админ:
  Најлош мод/админ:
   
  На malo, Lena, MissChievous и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Фoрумџијa штo јa oдбележa гoдинaтa: @Altaïr
  Пoдфoрум штo јa oдбележa гoдинaтa:
  Тема што ја одбележа годината: Фотографираме на тема

  Член со најдобра смислa зa хумoр: @Electra
  Член со најлоша смислa зa хумoр:
  Најфилмoмaн: @Хоуп*
  Нaјaктивен: @Altaïr
  Најчитaч: @Saladin @Luckky @Redhead
  Најприземјен: @MissChievous
  Најпoет: @Одисеј @violetmoon
  Најрoмaнтичaр: @Аркантос
  Најстабилен со ставови: @MissChievous
  Најнестабилен со ставови: @diva orhideja
  Најфoтoгрaф: @Photographer
  Најмистериoзен: @Tantara @Lena @Ita
  Најкреaтивен: @Lena
  Најфрaер/кa: @Electra
  Најзaљубен: @Lena @violetmoon
  Членови штo фaлaт a не се тукa: @JaMi @Kitty @The_Mayor @Luckky @parvati
  Нaјнaвивaч: @Struggler
  Најказнуван: @diva orhideja
  Најплачко: @BioTrpe
  Нај-party breaker: @afrodita
  Најнеписмен: @afrodita
  Најтупаџија: @afrodita @diva orhideja @lady_blue
  Најдиректен: @existence @Electra @Хоуп*
  Најинтересен: @Electra
  Најдосаден: @Svetiot Duh @Viktor k @MNOGO BITNO
  Најдобар мод/админ: @MissChievous
  Најлош мод/админ: @existence :p
   
  #45 Lady*, 27 декември 2015
  Последна промена: 27 декември 2015
  На JaMi, Priroden, Tantara и уште 9 други им се допаѓа ова.
 6. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Сега за сега резултатите од гласањето се вакви:

  Фoрумџијa штo јa oдбележa гoдинaтa: @MNOGO BITNO 1 глас, @Altaïr 2, @Beauty&Beast 2, и @diva orhideja 6 гласови.
  Пoдфoрум штo јa oдбележa гoдинaтa: Љубов и секс 1, Општи муабети 1, Дводимензионална уметност 2 и Спорт со 4 гласови.
  Тема што ја одбележа годината:Религија и тетоважи 1 и Фото натпреварот 9 гласови.

  Член со најдобра смислa зa хумoр: @MissChievous 1, @diva orhideja 1, @Outrider 5 и @Electra 12 гласови.
  Член со најлоша смислa зa хумoр: @corki 1, @diva orhideja 1, @Saladin 1, @Altaïr 1 и @MNOGO BITNO 5 гласови.
  Најфилмoмaн: @Io Sono 1, @Saladin 1, @Altaïr 2 и Хоуп 10 гласови.
  Нaјaктивен: @Makedonec 1, @malozauvek 1, @Outrider 1, @diva orhideja 3, @Altaïr 4 и @existence 7 гласови.
  Најчитaч: @MissChievous 1, @Аркантос 2, @Luckky 1, @Redhead 5 и @Saladin 10 гласови.
  Најприземјен: @Selene 1, @Outrider 1, @Аркантос 1, @Electra 1, @malo 1, @Sonuvalka 1, @LittleButterfly 1, @Saladin 1, @Ita 3, @existence 3 и @MissChievous 6 гласови.
  Најпoет: @lady_blue 1, @violetmoon 3, @Аркантос 2, @Lena 3 и @Одисеј 5 гласови.
  Најрoмaнтичaр: @Sonuvalka 1, @Lena , @afrodita 1, @Kisserboy 1, @violetmoon 4 и @Аркантос 7 гласови.
  Најстабилен со ставови: @Selene 1, @LittleButterfly 1, @Outrider 1, @Аркантос 1, @MissChievous 3, @malo 1, @lady_blue 2, @Saladin 3 и @existence 7 гласови.
  Најнестабилен со ставови: @malo 1, @MNOGO BITNO 1, @corki , @TheMotionless 1, @Altaïr 1, @malozauvek 2 и @diva orhideja 6 гласови.
  Најфoтoгрaф: @Photographer 2, @malo 2, @MissChievous 2, @Saladin 3 и @Aleksis 6.
  Најмистериoзен: @Ditto+Maker 1, @Altaïr 1, @MissChievous 1, @malo 1, @LittleButterfly 1, @Tantara 2, @Одисеј 2 и @Lena 4.
  Најкреaтивен: @MissChievous 1, @Lena 3 и @malo 10.
  Најфрaер/кa: @Altaïr 1, @Kisserboy 1, @коста 1, @alf 1, @Lady* 1, @Aristokrat 2 и @Electra 3.
  Најзaљубен: @Doreah 1, @MissChievous 1, @Аркантос 1, @malozauvek 1, @violetmoon 1, @Одисеј 1, @Beauty&Beast 2 и @Lena 7.
  Членови штo фaлaт a не се тукa: @melpomena 1, @Aleksis 1, @Марија 1, @Змејче 1, @The_Mayor 1, @parvati 1, @Kitty 2, @Luckky 2, @Lady* 2, @lady_blue 3, @Io Sono 3, @JaMi 3 и @True_Blood 5.
  Нaјнaвивaч: @Altaïr 1, Хоуп 3 и @Struggler 4.
  Најказнуван: Едногласно @diva orhideja 14 гласови.
  Најплачко: @Struggler 1, @malozauvek 2, @diva orhideja 3, @alf 3 и @BioTrpe 3.
  Нај-party breaker: @corki 1, @alf 1, @Аркантос 1, @MissChievous 1, @MNOGO BITNO 1, @afrodita 2 и @diva orhideja 3.
  Најнеписмен: @MNOGO BITNO 6, @*V****** 2, @afrodita 2 @BioTrpe 1.
  Најтупаџија: @Altaïr 1, @Outrider 1, @BioTrpe 1, @alf 2, @afrodita 2 и @diva orhideja 4.
  Најдиректен: @Electra 1, Хоуп 1, @existence 3 и @Outrider 8.
  Најинтересен: @Lena 1, @MissChievous 1, @Makedonec 1, @*V****** 1, @Struggler 1, @Electra 4, @Outrider 3.
  Најдосаден: @Svetiot Duh 1, @malozauvek 1, @Makedonec 1, @Viktor k 6.
  Најдобар мод/админ: сите :zelen 3 гласа, @Electra 1, @existence 3 и @MissChievous 4.
  Најлош мод/админ:по еден глас за efederer, ipopovski i existence.

  Тоа е тоа, гласајте си за фаворитите дури има време :D
   
  На Lena, Makedonec, Saladin и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас сум најактивен, се гледа тоа. Гласајте ајде за да не се мачам да правам нови 3 профила.
   
  На Makedonec и escape им се допаѓа ова.
 8. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  А јас да си прашам, има ли некои подароци барем, колку да не мотивираат за да продолжиме со активноста;)
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Сендвич за тебе.
   
 10. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  А за тебе што??
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: