Најсексипилни спортистки

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Овие девојки и жени ги поставуваат највисоките критериуми за прекрасно и природно тело и сексипил. Дури и репортерите не можат да им одолеат на нивниот шарм и искушение додека ги вршат преносите.
Еве неколку предлози од мене.

Која според вас е најсексипилна спортистка?

Ashton Torres
hotsport1.jpg
Ана Ивановиќhotsport3.jpg
Jenn Sterger (New York Jets)
hotsport4.jpg

Ali Sonoma's
hotsport6.jpg

Ана Семенович (уметничко лизгање)
hotsport8.jpg
Џозефин Оквист, фудбалерка najseksipilni-sportistki-za-2012-9.jpg
Германската женската фудбалска репрезентација
hotsport2.jpg 
  • Like
Реакции: Hexasto

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153

Андријана Будимир и погоре Дејмон ми ја ставил Кириленко,има уште некоја тенисерка ама не можам да се присетам сега
 
  • Like
Реакции: Hexasto and melpomena

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Како сте можее да ја заборавите Марија Шарапова..... (facepalm) Ова нема да ви го простам... :rofl

maria_sharapova_5.jpg

А ова е ДАНИЦА ПАТРИК

2-Najzgodnite-sportistki-na-site-vreminja-www.kafepauza.mk_.jpgDanica Patrick.jpg
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Покрај Елена Исинбаева би ја додал и Светлана Хоркина.