Најдобар и најлош македонски филм

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Онаа серијана со крешталото Илиевски што беше, е не само најлоша Македонска серија, него најлоша и пошироко. За најдобри нема да коментирам, затоа што нема, или барем јас не сум гледала.
Епа филмовите со вечниот поглед кон пусто турско, а сериите кон Транзицијата :rofl
Ко ќе направиш една ретроспектива на нашиве серии тоа е муабетот, просечна фамилија, кукање дека се невработени, трудна ќерка и некоја чудна комшика ....и цуп ќе мелат еден ист муабет 20 епизоди за после тоа да расправаат како биле вложени пари за снимање, како они направиле значаен чекор...абе ко ќе ги слушам како кокодакаат се понашаат ко на црвен тепих пред Кодак театар да се...и тоВа
 

Derpina

Нов член
20 февруари 2012
8
2
3
37
Мене ми се смотани македонските филмови. Не дека имам многу гледано, едно 5, 6 филмови ама сите се слични: Беда и сиромаштија, ефтина перверзија, слабо талентирани глумци, слабо креативни идеи... Без веза. Некој да не гледа од страна ќе рече овие заостанале во времето, живеат како пред 50, 100 години.
Ама веќе ако треба да бирам, ќе го издвојам Прашина... :/
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Балканкан ми беше најдобар македонски филм до пред месец, сега го ставам на исто место со Трето полувреме.
Најлош, ги немам сите гледано :)