1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Нашите никови наопаку

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од TheFrisb, 4 март 2012.

 1. Јанасум

  Јанасум Нов член

  Зачленет на:
  16 јули 2016
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  10
 2. atala

  atala Староседелец

  Зачленет на:
  28 октомври 2014
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  13
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
 4. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,869
  Допаѓања:
  932
  Хептаграм XI = IX Маргатпех :)

  P.S.
  Margat - Qalaat al-Marqab (قلعة المرقب, "Castle of the Watchtower") is a castle near Baniyas, Syria, which was a Crusader fortress and one of the major strongholds of the Knights Hospitaller
  Peh - буква од хебрејската азбука, поврзана со Марс, ако им веруваме на старите учења :)
   
  #54 Хептаграм XI, 26 јуни 2018
  Последна промена: 26 јуни 2018
 5. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
 6. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  314
  Допаѓања:
  125
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,757
  Допаѓања:
  781

Сподели: