Начини на заведување?

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
сакам оригиналност,инвентивност,гооолем лајк за таквите заведувачи :kafe
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Ако преферирате комплименти и бркање девојки во дискотека, пристапот треба да биде хумористичен за опуштање на атмосферата:
Брчки ми е направиа на челово, од тоа што ти намигнувам последниве 2 часа.
Што правиш во животот, освен што си убава....може да ти понудам пијалок? Тврдам дека си најсимпатичната девојка во кафичов. Би ме направила многу среќен, ако ми дозволиш да те однесам на вечера....и ред други фрази кои зависат од тоа во која насока се движи разговорот- не е папучарски, него е внимателно.
Од цело искуство кое сум го имал знаклучок е дека треба да бидеш- опуштен, позитивен и да изгледаш отмено...во доксерка со капуљача делуваш несериозно и детински....не заборавајте дека девојките трошат и по 2 часа пред огледалото за излегување, вие доволно е и со половина од нивното време за да имате поголеми резултати.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
госпоѓо ти дишат патиките.....
привери си да не ти е скршена рактапната на врвците :)
би му се скршила од смеење, и со тоа би ми било јасно дека е зелен во глава и има смисла за хумор,..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
би му се скршила од смеење, и со тоа би ми било јасно дека е зелен во глава и има смисла за хумор,..
А ако ти речит...лено лено ленче мамино девојче, татина галеница...биди ми свршеница?:^)
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
А ако ти речит...лено лено ленче мамино девојче, татина галеница...биди ми свршеница?:^)
ќе му речам: бркај работа, млада сум за мажење,..:)моите не ми даваат да бидам нечија свршеница;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and cakar_ulav