Насмевка

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
често сум насменана...професијата плус ми налага така:)..да бидам позиривна па дури и тогаш кога не ми е до смеење...ретко се смеам на вицови,но реалните шеги знаат да ме остават без воздух:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Fallen.

Полноправен Член
26 февруари 2012
39
28
18
33
Прилично често се смеам, секогаш од срце. Кој или што... хмм... Не знам, периодов особено со колешките се зезаме и супер ни е. Кога ми се плаче мислам дека никогаш не се смеам, не гледам и зашто би се...
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Толку што се смеам помислуваат дека ненормален сум. Денес баш, сите учат се нервираат за тестот ја фаци си праев и си се кикотев ко несаглам. Па ме караа. Родителите исто ми викаат ненормален да не сум бил, ќе поминам покрај нив и така ќе си ми дојде ќе се насмеам. Ама најако е некоја убава девојка кога ќе иде накај мене и тогаш што и давам еден смешак еј! Има некои ми враќаат, а една и ми напраи со раката околу главата нешто...
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Смешка голема сум,човек прст да ми покаже можам да се иснасмеа, не сакам да ја покажувам тагата па така и кога ми е најтешко ќе стегнам заби и ќе се насмевнам,послесно ми е да закачам фејк смајл него ли да им објаснувам зошто сум тажна :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
24/7 добро познато им е тоа на сите околу мене, кога сум во друштво јас не знам да не бидам насмеана, женско друштво па аууу смеење до солзи најчесто, а и преку ден онака по дома се трудам да ја одржувам насмевката на лице.
Смеењето го продолжува животот :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Секогаш сум насмеана, така што некогаш и кога не ми е до смеење се смеам за да не приметат другите како навистина се чувствувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN