Музика за свадба

Сашо Н.

Староседелец
14 септември 2013
3
4
603
50
Здраво,

Можеби темава е веќе започната, но неможев да ја најдам, извинете :)
Ќе правам свадба, па сакав да ве прашам за предлог на бенд/група , која што свири изворна мак музика , и забавно, рокче/диско :)

Фала ви ептен!
Здраво! Сакам да Ви понудам одличен бенд за забавна музика.Посетете ја нашата web страна http://2exitpartyband.com/
Поздрав!
 
  • Like
Реакции: Mateja1809

Mateja1809

Нов член
7 март 2013
7
5
3
29
Каков е тој бенд што свири изворна македонска музика, и забавно,и рок, и диско? Да не си се помешала со јутуб?
Значи ако бараш бенд со квалитетна музика,претходно тој бенд веќе има изградено правец.
Вака,према барањето сигурно ќе довлечкаш еден сајзерист со матрици и ќе ти пее и народно и забавно и рок али тоа ти е кичерајски плагијат а најмалце од се е за свадби.Уствари и денешниве свадби се тапа. Последниве 3 години бев на 4-5 свадби, и стандардно беше секаде, како да се копирани.
Бендот има една или две клавијатури, едната за ритами другава валјда за украс, саксафонист/кларинетист МОРАЛНО со цел да се лепат пари, и еден пеач а некогаш е истиот што микса на сајзерот и пее. Ептен звучи фалш, ја кога би бирал бенд за журка за народнњачка музика, би идел на овие:
Кавадарка,тајфата на дулот мислам оти се работи за иста група. Битно во жанрот кој го свират се докажани подигнувачи на атмосвера после алкохолот.Ако сакаш забавно рокче и слична цицко-трес музика, решението е Plug & Play USB FLASH DRIVE - For your weeding pleasure.

Мислев на два бенда, еден со ќе свири изворна и друг рок
 

Mateja1809

Нов член
7 март 2013
7
5
3
29
Јас сум кум на свадба кај најдобар другар и другарка, и ги договорив Day Off :) Ако на скоро секое излегување одите на рок гиг, и по дома си слушате таква музика, не гледам логика на свадба да ви свират народњаци :nah Ама вие си знаете...

епа има и постари луѓе кои сакаат изворна македонска музика барем 2 - 3 ора, но ја во секој случај сакам два бенда, народното го најдов, уште овие останаа, рокот
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
јас на 1 сега правев свадба, ми свиреа Горан Куќич и Јупитер, и имаше баш така како што сакаш и ти, кај мене беше до 12 часот народно, ора, чочеци а после 12 до 2 се беше рок :D и на крајот завршивме со "За тебе брате"... и поминавме супер свадба, така да ако си заинтересирана за подетални информации пиши ми во лп ;)
 
  • Like
Реакции: goodgod