Митар Мириќ

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
а кој е па твојат јас и двајцата не ги знам ?:eek
Барем знам дека беше во тоа време пеач и пол Поздрави је поздрави волим је ко пре ако ништо друго мајка ми се палеше на него и оставаше зелникот да трча да гогледа:)
 

steppenwolf

Староседелец
12 декември 2012
335
489
1,063
Скопје
Хитот :giggle

Једном кад се заљубиш биче ти јасно, зашто се лудује, зашто се тугује, зашто су ночи дуге, због чега немаш сна, зашто се чаша испијааа до днааааа...

:frantic
 

alba

Староседелец
15 март 2012
1,424
2,015
1,123
Барем знам дека беше во тоа време пеач и пол Поздрави је поздрави волим је ко пре ако ништо друго мајка ми се палеше на него и оставаше зелникот да трча да гогледа:)
а овој е тој што ја пее Црна жено проклета била на комшијата му е омилена :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Морам да нагласам дека и оваа музика како и онаа електронската се музики што јас не можам да ги сфатам
Нема поента.
Прво, се прават некој чудни комбинации на звуци... можеш да слушнеш бас гитара смешана со хармоника....
Второ, текстовите едно 90% немаат блага веза.
Трето, гласот е толку иритирачки на сите овие пеачи... страшна работа.

дополнување: морам да признам дека Ханка ја слушам - ми остана од дете.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Ете еден пеач од постарата генерација кој стварно заслужува да се слушне


вие го слушате ?

Со што тоа овој ПЕАЧ како што ти го нарекуваш заслужил да се слушне?
И не го слушам, не.

Башка тоа, си можела да кажеш некој збор-два повеќе за овој ПЕАЧ и неговиот верувам ИЗВОНРЕДЕН глас.

Аман бре луѓе, дајте да отвориме по една тема за сите тие од Ѕвезде Гранда и остала Пинк компанија, м? Па си имате тема (ок, може и нема..ама ако нема тема орворете) за турбофолкери, па фино лепо коментирајте си таму.. :/
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Морам да нагласам дека и оваа музика како и онаа електронската се музики што јас не можам да ги сфатам
Нема поента.
Прво, се прават некој чудни комбинации на звуци... можеш да слушнеш бас гитара смешана со хармоника....
Второ, текстовите едно 90% немаат блага веза.
Трето, гласот е толку иритирачки на сите овие пеачи... страшна работа.

дополнување: морам да признам дека Ханка ја слушам - ми остана од дете.
Со све се слагам но со ова некако ми удира акцент дека и не е толку страшно. Ваљда знаеш за Фолтин кои мешаат армоника и бас.
ИСто и за етно џезот као целост.

За текстот неам коментар. „Отишла си а сарму ниси пробала“. ужас!:frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-