Медитерански игри 2013, Турција

Ќе земе ли некоја од нашите репрезентации или поединци медал на ова првенство?

  • Да

    Гласови: 8 80.0%
  • Не

    Гласови: 2 20.0%

  • Вкупно гласале
    10

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мислу дека да. Ама и да играф, па ќе губиф. Смотани са и дигаф се, ама тој ќе ни се удри од главу.
Како и да е четврти са. Мош и за ним ќе има пречек на плоштад :rofl
Што збориш бе какво губење,Симоновски кога ќе влезе во серија тешко на Тунис хахаха.Шала на страна сега,ќе не победат ама ние треба да се обидеме да не се посрамотиме како со Србија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ракометарите губат од Италија на полувреме 19:10,изгледа и ракометов ќе биде како кошарката со Србите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
33:20 изгубивме од една Италија јас за нив не ни знаев дека играат ракомет.Некојси Скатар ни дал 10 гола а голманот 11 одбрани имал,кај нас Лазаров најдобар со 8 гола,Манасков и Стоилов по 4.Ете значи да не ни се наумче и Кире вака ќе играме како сега и ќе губиме по 12 разлика.Од 16:15 кошаркарите играат за бронза против Тунис,да се надеваме дека нема да изгубиме 50 разлика.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Јас реков дека четврто место земаме.:zelen Бруки едни смотани, не можат да дојдат до медал на едно вакво никакво натпреварување. (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Да бе, јас со задоволство ќе ги пречекам на аеродромот. Штета што патлиџаните се скапи периодов, ќе си земев едно кило за мавање. :rofl
Камења бе другар какви патлиџани па и ти:zelen.На вакво натпреварување каде сите се дојдени да се за***ваат ние не можеме една бронза да земеме.Овие биле иднината.:rofl Утре ракометарите ќе ги даваат на собраниски ама изгледа како денес ќе биде па затоа подобро и да не гледам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Камења бе другар какви патлиџани па и ти:zelen.На вакво натпреварување каде сите се дојдени да се за***ваат ние не можеме една бронза да земеме.Овие биле иднината.:rofl Утре ракометарите ќе ги даваат на собраниски ама изгледа како денес ќе биде па затоа подобро и да не гледам.
Абе ебате талентирани што беа нашиве, сите дрво до дрво.
Ако веруваш едно Сан Марино со 32 илјади народ освои медаља, ние со 2 милиона не можеме. (facepalm)
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Леле што гледам, едно сребро и 2 бронзи сме имале.
Одма пензија за тие што освоиле. :rofl
Борењево ако не не извади од лајнава, ништо не не вади. И пак нека се рекламираат фудбал, кошарка и ракомет.
А со борењево и каратето што зимаме медали ги нема ни за лек на тв. Да не зборам за финансирање и слично. :banghead
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Абе ебате талентирани што беа нашиве, сите дрво до дрво.
Ако веруваш едно Сан Марино со 32 илјади народ освои медаља, ние со 2 милиона не можеме. (facepalm)
Абе имаме и ние медаљи освоено, во борење се сите, 1 сребро и 2 бронзи,ама финтата беше репрезентацииве да земат медал некој а ние во фудбал Италија ни прави пресврт после тоа од Тунис мислам изгубивме,во кошарка Србија и Турција не отворија и еве денес Тунис не победува,во ракомет една Италија што никој не ни знаеше дека играат ракомет не победува 12 разлика.Не знам стварно како можат да си играат стојко а го носат националниот дрес,наместо да се покажат и да се потрудат да освојат нешто тие (facepalm).