Лоши навики

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Премногу газирано........премногу.....
премногу часови џарење во мониторот....
 

GIRL004

Истакнат Член
20 април 2017
22
5
303
25
Bitola
Цигари трева .. :sram:pusi и мастурбирање секој ден ...
то е за мене лошата навика ај три пати неделно или 4 ама секој ден бе по неколку пати тоа е многу :sram:sram:sram
 

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Лоша навика ми е да се враќам во минатото пред спиење и да се прашувам дали нешто би се сменило ако сум постапела поинаку.
Друга лоша навика ми е што веднаш штом отворам очи подавам рака по телефонот, што зависност ќе беше ова бе?!
Навивам аларм пола саат порано за да имам време да се спремам, и на крај пак брзам зашто немам време. Ама ретко каснам!!
Лоша навика ми е што јадам сирење 5пати во денот од вкупно 3 оброци.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Во последно време тоа што немам сериозен пристап кон работите од кои треба да просперирам во иднина.
Не знам зошто ама како да не се пронаоѓам, како да не ме влече доволно тоа што го правам. Се некако на пола ми е и веќе ми станува сеедно.
Се осеќам преуморно за да се трудам за било што. Немам сила и да учам само сакам да спијам и да се одмарам. Ме разбира некој бе луѓе ?!
Секогаш си планирам нешто и не ми испаѓа по план и се разочарувам до степен на депресија во плачење.
(think)(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
кога ќе ме фати мрза, по лоша навика од тоа нема :D
Лоша навика ми е и кога треба да гледам некои серии, додека не им ја изгледам сезоната не станувам. Затоа и најчесто избегнувам да гледам серии. Слична навика имам и со филмите, по два три некогаш четири еден по друг ги гледам. Па и нив ги намалив не стигнувам со времето, а и очиве болат после. :)
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Losha navika mi e ramnodushnosta.Nekako nemam nitu plam(plan) nitu ambicija za bilosto.Nemam motiv.A koga chovek nema motiv se prepusta na sekojdnevieto i rutinata. Rutinata e najlosha navika. I toa ne e do vozrasta tuku do okolinata. Nemotivirana okolina dava nemotiviran poedinec.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Iris*, corki and escape

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Косата си ја фаќам,грицкам нокти,се нервирам за глупости,се сваќам озбилно,пијам кока кола често,не ги мијам рацете редовно,галам улични мачки и кучиња,не признавам кога грешам,често седам на компјутер,јадам на компјутер,одложувам,чепкам нос во јавност,заборавам да јадам доручек,касно легнувам и касно станувам,озборувам,мрзлива сум,заразена сум со мобилен,благо и лап топот неможам без нив
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Моја лоша навика е тоа што сум нетрпелива(во некои моменти)и незнам како да најдам начин да започнам нешто.Не дека е некоја голема филозофија да направам некои работи,ама една мрза ме обзела и затоа ми се чини дека и најмалите работи се невозможни.
Второ и зависноста од кафето.Ми се чини дека ќе заспијам ако не испијам кафе.☕