Куче изгриза четири деца и една жена

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
733
Не е мртов никој,како што прееска слушнав на вести
Не зборуваме за конкретен настан девојко, туку општо. Ако почине човек, а тоа се има премногу пати случено сигурно дека заслужува да биде убиено кучето.
Ти кажав и претходно имаш видеа на јутуб, ама не се за тие со слабо срце. Пушти си ако имаш храброст како за две секунди куче распрачува човек, па пак ако не ти дојде паметот, зачлени се во Анима Мунди па проповедај таму.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
734
123
1,053
26
Не зборуваме за конкретен настан девојко, туку општо. Ако почине човек, а тоа се има премногу пати случено сигурно дека заслужува да биде убиено кучето.
Ти кажав и претходно имаш видеа на јутуб, ама не се за тие со слабо срце. Пушти си ако имаш храброст како за две секунди куче распрачува човек, па пак ако не ти дојде паметот, зачлени се во Анима Мунди па проповедај таму.
Епа така не е во Македонија ни никаде,против законски е да се убие куче
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
733
Епа така не е во Македонија ни никаде,против законски е да се убие куче
Не бе залудно е со човек со ниско IQ да се трудиш да образложиш нешто. Ајде не замарај веќе со по два збора или една реченица.
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
734
123
1,053
26
Не бе залудно е со човек со ниско IQ да се трудиш да образложиш нешто. Ајде не замарај веќе со по два збора или една реченица.
Прво види го законот,слушај вести па ќе збориме,кучето може да се убие,усмрти само ако е заразно
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
А мене ниедно куче ме нема нападнато,ни да ме угризе,како тоа?? А ако моето домашно куче те гребне,ти скокне ќе го пријавиш?? Боже боже
Блазе си ти шо те нема нападнато куче....
Ама знаеш, за се` има прв пат, па којзнае...
А ако твоето куче ме нападни, ќе го пријавам случајот и ќе те пријавам ТЕБЕ како сопственик на кучето...
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Прво види го законот,слушај вести па ќе збориме,кучето може да се убие,усмрти само ако е заразно
Не е точно, кучето се успива и ако е агресивно и има нападнато луѓе...
Кучето што мене ме касна, за една недела имаше каснато уште пет-шест луѓе и конечно го фатија и го еутаназираа...
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63

@incule амо имаш храброст, погледни го ова видео, има многу на јутуб..и после збори:mad:
 
Последна промена од модератор:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Многу себично ти е мислењево, саможивник ли си или немаш жал за други луѓе!??
Дали ти тоа навистина мислиш дека треба мирно да си седам и да не се бунам против бесниве кучиња што хараат по улициве и сеат страв...што треба, мене да ме нападнат па тогаш да реагирам, демек не треба да сум засегната...вау, па уште и на доктор ме праќаш поради желби за убивање!??
Не ми е јасно како не се срамат овие од здруженијава за заштита на животни, постираат слики од умрени мачиња и кучиња!?
Па, мамето ваше, што не постиравте слики од распарченото тело на малото дете што почина, од жената од Тетово, што не ставите слики од раце и нозе на луѓе на кои им фали парче месо кое им е откинато!?
Како не ви е срам да се буните поради фрлање на отров..ако ви е жал за тие уличарски па и домашни диви кучиња, соберете си ги дома...јас и моите деца, моите пријатели, роднини, сите луѓе, имаме право да бидеме заштитени и слободно да излеземе на улица или во парк...
Има опција да се соберете и да протестирате пред влада за проблемов нешто да направат стационар, шинтери да ги соберат?? Да протестирате додека не се оствари барањето. И јас ќе се приклучам кон тоа.
Но не ви е тоа поентата, поентата ви е да си ја храните душата со тоа што ќе излезете надвор и ќе труете, ќе фрлате отрови. Другарка моја чува куче пинч, сега страв и е да го изнесе надвор да не се отруе. Родители со мали деца страв им е да ги изнесат децата надвор да не пробаат од отровот. Треба дете да умре за да сфатите дека не треба да го фрлате отровот?
 
  • Like
Реакции: incule

incule

Староседелец
5 јануари 2015
734
123
1,053
26
Не е точно, кучето се успива и ако е агресивно и има нападнато луѓе...
Кучето што мене ме касна, за една недела имаше каснато уште пет-шест луѓе и конечно го фатија и го еутаназираа...
Како не,те лажат,против законски е,само ако е болно и заразно се успива,се убива