Кој кого создаде?

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Не си терај мајтап, да не се увериш наскоро па да се вратиш да потврдиш кој е Тој!
Нема тука никаков мајтап. Во прикаски за возрасни само наивните веруваат.
Демек ти вчера се врати од таму (каде год и да било тоа) па потврди. Нели? Или можеби познаваш некој што се вратил? Yeah right!
Следниот пат кога некого некаде ќе праќаш да си го пратиш прво најмилото што го имаш.
 

Ladybug

Нов член
19 ноември 2017
23
12
3
Нема тука никаков мајтап. Во прикаски за возрасни само наивните веруваат.
Демек ти вчера се врати од таму (каде год и да било тоа) па потврди. Нели? Или можеби познаваш некој што се вратил? Yeah right!
Следниот пат кога некого некаде ќе праќаш да си го пратиш прво најмилото што го имаш.
Мислев на форум да се вратиш. Прпа а? :D
Нормално прпа, кога си без вера.
А ова клетви, страшна работа. Кажуваат многу за тебе како и корисничкото име.
 

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Мислев на форум да се вратиш. Прпа а? :D
Нормално прпа, кога си без вера.
А ова клетви, страшна работа. Кажуваат многу за тебе како и корисничкото име.
Ти не прпаш од умирање? Кого тоа лажеш. А клетвата е на тебе ти колнеш, што и не е чудно од верници. Затоа и нема да ве биде. А вера (во богови) ми е потребна колку и ланскиот снег. Тебе ако ти треба чувај си ја за тебе.
BTW а што кажува твојот ник? Дека си женска бубачка? Така и личиш по понашањево.
 

Ladybug

Нов член
19 ноември 2017
23
12
3
Ти не прпаш од умирање? Кого тоа лажеш. А клетвата е на тебе ти колнеш, што и не е чудно од верници. Затоа и нема да ве биде. А вера (во богови) ми е потребна колку и ланскиот снег. Тебе ако ти треба чувај си ја за тебе.
BTW а што кажува твојот ник? Дека си женска бубачка? Така и личиш по понашањево.
Сериозно за умирање помисли? :rofl
Преку други работи се уверува човек.
Имаше атеисти околу мене, сега се едни од најголемите верници.
Олади малце, што скокаш одма и гледаш на се црно. Не помислив на умирачка сигурно. Не сум идиот. Само мала бубамара. :kafe
И не, не се плашам од умирање.
Тврдам.
 
Последна промена:

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Сериозно за умирање помисли? :rofl
Преку други работи се уверува човек.
Имаше атеисти околу мене, сега се едни од најголемите верници.
Олади малце, што скокаш одма и гледаш на се црно. Не помислив на умирачка сигурно. Не сум идиот. Само мала бубамара. :kafe
И не, не се плашам од умирање.
Тврдам.
Ха ха ти поверував.
Идиот не можеш да си пошто е само еден на форумов, јас. Кој те знае што си. А само човек може да биде идиот, бубачка не може. ;)
Знам да читам.
Не си терај мајтап, да не се увериш наскоро па да се вратиш да потврдиш кој е Тој!
 

Ladybug

Нов член
19 ноември 2017
23
12
3
Ха ха ти поверував.
Идиот не можеш да си пошто е само еден на форумов, јас. Кој те знае што си. А само човек може да биде идиот, бубачка не може. ;)
Знам да читам.
Двосмислено кажано.
Мислев животот да те натера да поверуваш, па да се вратиш тука да раскажеш. Не ми се верува.... :rofl(facepalm)
 

Idiot

Староседелец
5 март 2013
317
231
1,053
Muppet Show
Двосмислено кажано.
Мислев животот да те натера да поверуваш, па да се вратиш тука да раскажеш. Не ми се верува.... :rofl(facepalm)
Откога се избербати, џабе менуваш пелените.
Живот да ме натера да поверувам? Верување е за наивни, мрзеливи, слабаци. Верување? Не фала.
 

Ladybug

Нов член
19 ноември 2017
23
12
3
Откога се избербати, џабе менуваш пелените.
Живот да ме натера да поверувам? Верување е за наивни, мрзеливи, слабаци. Верување? Не фала.
Си вртиш како сакаш.
Никој не те присили. Од мрaвка слон направи.
Ова е твоја дефиниција за верба? Хмм ок. Која е допирната точка со верба во Бога и : мрзеливост, наивност и слабост?
Како ги поврза сите овие карактеристики да се = на верба во Бога?
Два пати ти објаснувам, да не ме разбереш пак обратно. :nerd