1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кој ви недостасува во моментов?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Hip.Hop_MKD, 1 април 2012.

 1. SomeoneSpecial

  SomeoneSpecial Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 август 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  18
  Ми недостасува бившиот :(
   
  На Smiley_1996 и Photographer им се допаѓа ова.
 2. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Моментално никој! (smoke)
   
 3. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  еден Смотан ! :)
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,488
  Допаѓања:
  14,398
  my darling 4FUN
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  Некој кој го видов пред пола сат :sram:sram(inlove)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Девојката од скајп
   
  На Glorija му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Keepitreal

  Keepitreal Полноправен Член

  Зачленет на:
  3 мај 2013
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  38
  Паметот од пред 3 години :/
   
  На Badgirl и Kisserboy им се допаѓа ова.
 8. Smiley_1996

  Smiley_1996 Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  344
  Допаѓања:
  802
  Лето 2013 :(
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,325
  Допаѓања:
  3,009
  Ми недостигаат моите 30 години.Овој ум, а тие години. Што убаво би било само малку да се врати бројчаникот.:D(flower)(flower)(flower)
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,631
  Допаѓања:
  5,708
  Оваа врнежлива ноќ ми недостига една личност.
   
  На Lena, Mistery :) и Aristokrat им се допаѓа ова.

Сподели: