Колку често го менувате својот имиџ?

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
ретко менувам стил,и кога ке сменам сите приметуваат ко да е најнова вест у градов у пм.али најдобро се осекам у клошар стил
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Мортидо

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Имиџот никогаш не би го сменила .. Косата ја пуштам уште од 6то одделение долга ми е и не планирам да ја шишам.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
изветвени и растргнати мајци,сечени шиени фармерки,ко да немам шо да облечам,и така шетам низ центар на скопје.ме боли кој шо мисли и како ме гледа

а паметно и мене заболе ме дали некој мисли дека су ми много смкнати шорцеви/пантало/фармарке, ја си се осеќам убаво, гајле ме што мислив други
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TIGERWOMAN31SK and 990Freak

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Кога бев мала имав кратка коса пошто сакав да сум машко -.-, после си ја потпораснав па пак ја кратев и последниве години не сум се шишала, сега сакам да се ишишам малце и тоа би била едина промена.
Друго океј ми е :Р
 

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Јас сум камелеон. Многу сакам да експериментирам, посебно со облека и аксесорис. Ми имаат речено дека изгледам како што јас сакам, можам да бидам девојче, можам да бидам нежно облечена, попрокативно облечена (не мислам на голотија, туку микс на бои)... И секогаш, ама апсолутно секогаш добивам коментари дека личам повозрасно отколку што изгледам.

Некој ќе рече оваа нема сопствено јас, но обожавам да сум различна и несекојдневна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
А што подразбирате под менување на стил? Само нова фризура? За момците плус пуштање брада?

За мене да смениш стил значи сосем поинаку да изгледаш. Да, тука влегува и новата фризура. Но не мора тоа да биде стрикно кратење на косата, може да биде и нова форма или нова боја. Потоа, целосна промена на аутфитот. Нова и поинаква гардероба, дотогаш несвојствена за вас, внесување на нови бои кои дотогаш ретко или воопшто не сте ги носеле, нови аксесоари или ако претходно не сте ги носеле, сега целосно нивно внесување во изгледот, па обувки итн.
Значи, тоа е за мене менување стил. Од еден да преминеш на сосем друг.

А јас тоа досега не сум го сторила, ако не го сметаме она кратење шишки или целосно кратење на косата. Поголеми промени во стилот се уште немам внесено и немам ни намера во скоро време да ги снесам.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Најчесто ја менувам фризурата, не неколку месеца имам нова форма. Друго не, си терам и јас casual стил. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Oleri

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Фризурата ја менувам често, а и бојата исто. Кога сум down одам кај мојата верна фризерка и правам баш приметни промени, ми помага:) Во облекувањето немам еден стриктен стил но сепак во секоја пригода сум умерена па гледам да немам киксови. Прилагдлива сум па така кога треба сум кежуал кога треба елегантна и кога треба секси:)