Козметичко катче

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Ги има ли некој користено следниве производи?

Отвори ја прикачената датотека 22437 Отвори ја прикачената датотека 22439 Отвори ја прикачената датотека 22438

Каков им е квалитетот?
Вредат сите 3 за 550 ден.?
Пудрата многу ми ја пофалија и пудрата е само околу 500 ден, вака сите 550. Евтино ми се гледа некако. На амерички форум повеќеискуства ќе најдеш.
 
  • Like
Реакции: MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Пудрата многу ми ја пофалија и пудрата е само околу 500 ден, вака сите 550. Евтино ми се гледа некако. На амерички форум повеќеискуства ќе најдеш.
Во Cosmo ги гледав како акција 1 + 2. :zelen
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Ги има ли некој користено следниве производи?

Отвори ја прикачената датотека 22437 Отвори ја прикачената датотека 22439 Отвори ја прикачената датотека 22438

Каков им е квалитетот?
Вредат сите 3 за 550 ден.?
Па не е лоша понудава само зависи како ќе ти се погоди пудрата за твојата кожа,маскарата и сјајчето може имаат уште малку рок на употреба штом таква цена склопиле или не им се трошат.Види датум обавезно и пробај си тестер од пудрата за секој случај ако се одлучиш да ги купиш.
 
  • Like
Реакции: MissChievous

пријателство

Истакнат Член
7 август 2018
151
30
128
Мене лично од нивеа не ми се допаѓа ништо, баш ништо...не ми се допаѓа нивниот квалитет и мирис.
зашто и јас мислам дека се солидни. сигурно има и подобри марки ама оваа ми е мене ОК