Козметичко катче

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Козметичко катче, сите го имаме кај некои е поголемо кај некои помало, кај некои по средно кај други не, кај некои поскапи производи кај други поефтини...
Што има во вашето козметичко катче?
Омилени продукти? Кои производи најчесто ги користите?
Кои производи секојдневно ги употребувате?
Од кои производи сте најзадоволни?

Доколку сте во можност поставете и слика од ваште катче или какво козметичко катче би сакале да имате или пак слики од омилени и најкористени производи.

Јас моментално немам слики, но ќе ставам за некој ден. Се надевам и некој од машките на форумот ќе ни се приклуче во темава. :)


 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Ајде јас да го скршам мразот :) ви го претставувам моето козметичко катче :D

парфемите

10279461.jpg


козметиката за тело, лице и коса

10279471.jpg


сјаеви, кармини (inlove)

10279481.jpg

пудрите, коректори итн
10279511.jpg

сенки

10279551.jpg

ииии тоа е се :D
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Конечно најдов време да ја сликнам моето мало козметичко катче. Не сликав само шампон и гел за туширање.

моливчиња Brooklin, маскари Golden rose и туш Golden rose.

Лабела (dm, ombia, rosal),сенки Avon, четки Авон

Млеко за тело Eldena, Оrahovo ulje за коса(сега не го многу користам да не речам воопшто), подлога за шминка, крема за лице, лосион за лице (Young derm), капките за коса се Black, ами се ставени во ова шишенце, маст од чајно дрво, гел за лице Lea, парфеми имав многу повеќе но некако сите одеднаш ги истрошив, треба да си купам нови:giggle

Ацетон Dahlia и во капачето иам крема,дел од лаковите на Голден Росе, Малена и еден комплет за француски маникир од Германија.Преска средував и фрлив 10 лака:frantic
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Ви го претставувам моето козметичко катче :)

Лаковите за нокти
DSC0000361.jpg

Гелови за туширање и лосиони за тело
DSC0000362.jpg

Креми за раце
DSC0000363.jpg

Креоните (inlove)
DSC0000365.jpg

четките
DSC0000370.jpg


Сенките
DSC0000369.jpg

кафени перли,розеви перли и пудри
DSC0000371.jpg

Сјаеви,кармини,парфеми,лак и пена за коса
DSC0000372.jpg

Римели и тушеви
DSC0000373.jpg

ии тоа е тоа :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,495
14,409
1,683
во светот на бајките
Маскарава ја користам веќе месец дена,презадоволна сум а и цената е прикладна (околу 340ден).Ми ги издолжува и извиткува трепките.Препорачувам.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
  • Like
Реакции: Melanniee