Козметика

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
За моливчиња, од Авон скоро сите сум ги користела, презадоволна сум. Сарче тие од Бруклин многу се размачкуваат.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
За моливчиња, од Авон скоро сите сум ги користела, презадоволна сум. Сарче тие од Бруклин многу се размачкуваат.
Од Авон моментално нема од кој да порачам, а сите па ми ги пофалија на Бруклин и да не се погодат не се многу скапи (по 70ден).
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Поздрав до Сара ама темата не ја почна убаво. Го спомна насловот и обрна на муабет. Мислам дека требаше да додадеш нешто за потеклото на зборот, потоа некоја интересна информација (од каде потекнува ова чудо, кој го измислил, ради која потреба) па после да го класифицираше на машка и женска козметика и веќе можеше да прашаш за твоето моливче, па ете и ја ќе прашав за некој дезедоранс, парфем и слично и ќе упатев прашање од кои производи сте позадоволни? Сакам да одберам поклон ама се двоумам дали од Авон или пак од Орифлем?
 
  • Like
Реакции: Selma

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Поздрав до Сара ама темата не ја почна убаво. Го спомна насловот и обрна на муабет. Мислам дека требаше да додадеш нешто за потеклото на зборот, потоа некоја интересна информација (од каде потекнува ова чудо, кој го измислил, ради која потреба) па после да го класифицираше на машка и женска козметика и веќе можеше да прашаш за твоето моливче, па ете и ја ќе прашав за некој дезедоранс, парфем и слично и ќе упатев прашање од кои производи сте позадоволни? Сакам да одберам поклон ама се двоумам дали од Авон или пак од Орифлем?
Ете сменив, доколку сакате ќе додадам нешто и за козметиката во минатото и за природна козметика(ваква тема мисалм и дека има).
ЈАс сум позадоволна од произвофите на Авон, од Орифлем сум презадоволна од помадата од мед и млеко.
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Од Авон моментално нема од кој да порачам, а сите па ми ги пофалија на Бруклин и да не се погодат не се многу скапи (по 70ден).
Не се лоши, мислам дека и подолготрајни се отколку овие од Авон, ама многу се нервирав кога ќе се размачкаше одоздола под окото. Шо знаеш, може тебе и ќе ти се погодат. :)
 
  • Like
Реакции: Selma

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Јас од Флормар го користам ова моливче за очи и задоволна сум:

Исто задоволна сум и од ова лакче за заштита за нокти од Мис спорти(во средина)


него сега кажете ми вие,замена за ова за сушење мозолчиња од Орифлејм што беше пошо гледам дека веќе го нема,а многу сум задоволна од него,малку да ставиш кога ќе ти искочи мозолчето одма го суши:
Фотографија0767.jpg
 
  • Like
Реакции: Furby

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
887
1,090
1,093
Скопје
Моливче за очи користев од Manhattam и презадоволна бев,негде е околу 180-200 ден.Сега си користам само туш за очи :)
Летово си користев млеко за тело од Дм....преубаво мириса :cool:

И гел за лице исто така од Дм
 
  • Like
Реакции: WomanInRed

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Моливче за очи имам од Авон и сум презадоволна, а сега си купив од ArtDeco и тоа е убаво ама на сенка едвај се нанесува..


Пудра од MaxFactor Најчесто купувам и сум презадоволна, ама сега ми се случи од Miss Sporty да земам и не сум ич задоволна, не ви ја препорачувам воопшто. Остава како флеки не може да се размачка убаво и се рони..

Маскарата ми е од Essence и презадоволна сум.
Млека за тела од Dove користам, креми Nivea, пилинг за лице исто Nivea, a за мозолчиња Хлоракол.. За подочњаци еуцерин ампули и сум најзадоволна на цел свет хахаа
 
  • Like
Реакции: WomanInRed

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Морам да ја пофалам пудрата на Young Derm (новата) многу мека и масна ми ја прави кожата и не се ни познава дека имам подра, прикрива црвенило и акни, лесна е :giggle

А од маскарата на Голден Роуз (таа црната со златно капаче; слика не можам да најдам) воопшто не сум задоволна, се размачкува и четкичката воопшто не ми се допаѓа.
 
  • Like
Реакции: WomanInRed

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Некој има ли користено маскари на Гош? Ме интересира какви се, има попуст и ако се убави да си земам.