1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кога би можеле, кој дел од своето тело би го смениле?

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Mila Kunis, 15 март 2012.

 1. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Мислам дека е јасно што треба да се дискутира.

  Ќе почнам јас: би ги сменила забите,би ги потемнела веѓите,многу ми се светли:sram ушињата малку ми се клапести би ги поправила и би си додала уште некој сантиметар плус на висина:biggrin
   
  На Alley3112, WomanInRed, Hexasto и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Би ги споила забите и некое килце помалку. :trepka
   
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Ke si dodadam uste 7-8 cm ... 160cm sum heheh
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Би додала некое килце:(
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  не би менувала ништо:cool:
   
 6. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Јас тежината малце, некои 2-3 кг. и ушињата ( да не ми се клемпави, не се многу, но сепак се ) :biggrin
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  носето само :)
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Висина би појачал, килограми би смалил. И толку нека биде. Како сите исто. :D
   
 9. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Би си додал сива маса на мозок уште малце само :D :D

  Сериозно би сакал да имам помали уши вајда.Колку и да ме лажат јас би сакал да си ги смалам за 1-2мм.
   
  На She му/ѝ се допаѓа ова.
 10. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Носот, градите.
  Тежината може да се смени, ако се сака.
   

Сподели: